Szpital nie udzielił pomocy pacjentce
pixabay.com/blickpixel
Autor Barbara Bujar - 24 Września 2020

Szpital zignorował objawy zawału u 69-letniej kobiety. 6 godzin czekała na ławce w parku, niestety finał był tragiczny

Szpital nie udzielił pomocy starszej pacjentce, która skarżyła się na poważne dolegliwości zdrowotne. Kobieta przez sześć godzin siedziała na ławce w parku. Gdy jej stan zaczął się pogarszać, zespół ratownictwa medycznego przewiózł ją do placówki. Tam jednak spotkała się z ogromnym rozczarowaniem. Zarówno pielęgniarka, jak i pełniąca dyżur lekarka, zbagatelizowały jej objawy, nie wdrażając odpowiedniego leczenia. Kiedy pacjentka zmarła, obie stanęły przed sądem.

Szpital w Lublinie spotkał się z ogromną krytyką. Jak informuje portal popularne.pl, stało się to po śmierci 69-letniej pani Zdzisławy, która 12 maja 2017 roku trafiła na tamtejszy SOR. Kilka godzin wcześniej kobieta zaczęła odczuwać silne dolegliwości zdrowotne. Traciła też władzę w nogach. Usiadła na ławce przy ulicy Lwowskiej i z minuty na minutę czuła się coraz gorzej. Po sześciu godzinach ktoś wezwał w końcu karetkę pogotowia. Wbrew oczekiwaniom lekarze nie chcieli udzielić jej odpowiedniej pomocy medycznej.

Dr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosowaćDr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosowaćCzytaj dalej

Szpital w Lublinie w ogniu krytyki. Zmarła 69-letnia pacjentka

Pani Zdzisława już wcześniej miewała problemy zdrowotne. Zmagała się z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, a kilka lat wcześniej przeszła zawał. Kiedy ratownicy medyczni przywieźli ją na SOR, chciała o wszystkim poinformować lekarzy. Na zainteresowanie z ich strony musiała czekać jednak kilka godzin. To kolejny raz, gdy pracownicy medyczni kazali jej zachować cierpliwość. W końcu kobietą zajęła się pielęgniarka. Mimo uzyskanych informacji nie zmierzyła jej tętna ani temperatury. Lekarka, która do nich dołączyła, nie zleciła także żadnego szczegółowego badania, takiego jak na przykład EKG.

69-latka co chwilę sygnalizowała, że czuje się coraz gorzej. Mimo to na izbie przyjęć spędziła cztery godziny. Medycy twierdzili bowiem, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na salę obserwacyjną trafiła około godziny 19:00. Kroplówkę podłączono jej po północy i na tym się skończyło. Dyżurująca lekarka nie widziała podstaw do tego, by podjąć bardziej szczegółowe leczenie. Nad ranem pani Zdzisława zmarła.

Przypadkiem 69-latki zainteresowali się specjaliści, którzy dokładnie przeanalizowali działania lekarki i współpracującej z nią pielęgniarki. Ze sporządzonego oświadczenia wynika, że podczas leczenia popełniono mnóstwo błędów. Obie kobiety zostały oskarżone o nieumyślne narażenie pani Zdzisławy na zagrożenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obie stanęły przed sądem.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Już 1 stycznia wejdzie w życie nowa opłata. Od wysokości rachunków zrobi ci się niedobrze
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Hanna C. i Jolanta P. nie przyznały się do winy i utrzymywały, że odpowiednio zajęły się starszą pacjentką. Mimo to usłyszały wyrok. Pierwsza z nich, która pracuje jako lekarka, została skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo sąd nałożył na nią karę grzywny w wysokości 9 tysięcy złotych i dwuletni zakaz wykonywania zawodu. Pielęgniarka została skazana natomiast na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Podobnie jak Hanna C. zapłaci karę. W jej przypadku sąd określił jej kwotę na 2 tysiące złotych. Przez rok nie będzie mogła też wykonywać zawodu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Jajecznica jeszcze lepsza, bo z kurkami, które dodają jej wyrazistości. Podczas przygotowania wystrzegaj się 1 błędu

<>

Następny artykuł