Szpital: pilna wizyta podczas Wigilii
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 24 Grudnia 2019

Najczęstszy błąd rodziców podczas Wigilii. 3-latka pilnie trafiła do szpitala na SOR

Szpital nie jest najlepszym miejscem na spędzanie świąt, jednak chwila nieuwagi przy stole może skutkować, potrzebą szybkiej hospitalizacji. W tym wypadku na SOR trafiła 3-letnia dziewczynka.

Szpital jest miejscem, które raczej nie najlepiej nam się kojarzy, jednak w niektórych przypadkach wizyta w nim jest zwyczajnie niezbędna. Nawet w trakcie Świąt Bożego Narodzenia, może się zdarzyć sytuacja, która będzie zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. Szczególnie powinniśmy uważać na dzieci, które znacznie łatwiej ulegają wypadkom.

Jeden z rodziców postanowił podzielić się historią, która zdarzyła się w jego rodzinie w ubiegłe Święta. Niestety przez chwilę nieuwagi 3-letnia dziewczynka potrzebowała pilnej pomocy ze strony lekarza. Podczas wigilijnej kolacji, mała Tosia zaczęła odczuwać silny ból i drapanie w gardle.

Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powoduMamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powoduCzytaj dalej

Szpital: pilna wizyta w Wigilię

Dziewczynka zaczęła odczuwać nieprzyjemne dolegliwości, po zjedzeniu ryby, a po krótkim czasie, jej rodzice spostrzegli krew w ślinie dziewczynki. Wtedy też zadecydowali, że Tosia potrzebuje pilnej pomocy i udali się na pobliski SOR.

Okazało się, 3-latka połknęła ość, która wbiła się ścianę jej gardła. Co prawda, rodzice mogli sami spróbować usunąć ją, jednak woleli nie ryzykować. Często słyszy się, że jeżeli połkniemy ość, to powinniśmy zjeść trochę suchego chleba lub napić się coli.

Ma to skutkować przesunięciem się ciała obcego lub jego rozpuszczeniem, ale to nieprawda. Ość należy usunąć przy pomocy pęsety. Jedzenie lub popijanie może wręcz pogorszyć całą sytuację poprzez skurcze gardła. W takiej sytuacji ość zacznie się wbijać coraz głębiej.

- Jeśli ość nie wbije się głębiej w wyniku tych ruchów, chleb może przepchnąć ją do przełyku. Tymczasem w odległości 17-23 cm od jamy ustnej po lewej stronie biegnie aorta. Jej przebicie mogłoby być katastrofalne w skutkach. Bez szybkiej pomocy pacjent mógłby się wykrwawić lub zadławić krwią - tłumaczy dr Michał Wątróbski w rozmowie z serwisem medonet.pl.

Na szczęście Tosia nie odniosła poważniejszych ran, jednak zarówno dziewczynka, jak i jej rodzice najedli się przez tę sytuację sporo strachu. Teraz tata 3-latki ostrzega wszystkich innych rodziców, aby ci dokładnie sprawdzali ryby, które podają swoim dzieciom. Tyczy się to również filetów, które mogą zawierać ości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka jechała pociągiem z chorym synkiem. Nagle podszedł do niej mężczyzna i położył jej na kolanach kartkę
  2. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  3. Ratownik medyczny został zaatakowany w karetce. Pacjent próbował go udusić
  4. 13-latka zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mama dziewczyny o wszystkim wiedziała
  5. Bałtyckie ryby skażone tworzywami sztucznymi. Eksperci ostrzegają
  6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Następny artykuł