Szpital w Kętrzynie wstrzymał przyjęcia pacjentów
fot. unsplash.com/Brandon Holmes
Autor Barbara Bujar - 28 Sierpnia 2020

Koronawirus w szpitalu. Natychmiast wstrzymano przyjęcia pacjentów

Szpital w Kętrzynie wstrzymał przyjęcia pacjentów. Decyzją dyrektora placówki zamknięte zostały dwa oddziały. Powodem takiego działania jest obecność wirusa SARS-CoV-2, którą wykryto u dwóch osób z personelu. O szczegółach i dalszym procesie postępowania poinformowano w specjalnym komunikacie, który został opublikowany na stronie internetowej szpitala.

Szpital Powiatowy w Kętrzynie zawiesił działalność dwóch oddziałów po tym, jak u dwóch osób z personelu stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. To kolejny przypadek w województwie warmińsko-mazurskim. Jak informuje Polsat News, do czwartku zanotowano tam już 835 przypadków zakażenia COVID-19 i 8 zgonów. Wykryte zostały także ogniska. W powiecie kętrzyńskim koronawirusa zlokalizowano ostatnio w jednym z zakładów kosmetycznych.

Druga fala koronawirusa i kolejny lockdown? Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, jakie plany ma rządDruga fala koronawirusa i kolejny lockdown? Szef Kancelarii Premiera wyjaśnił, jakie plany ma rządCzytaj dalej

Koronawirus wśród pracowników. Szpital Powiatowy w Kętrzynie wstrzymał przyjęcia pacjentów

Do kolejnych zakażeń w regionie doszło na terenie Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. W związku z tym dyrektor placówki wydał specjalny komunikat, który w piątek pojawił się na stronie internetowej jednostki. Decyzją Wojciecha Glinki przyjęcia pacjentów na Oddział Dziecięcy oraz na Oddział Chorób Wewnętrznych zostały wstrzymane.

- Dyrektor Szpitala Powiatowego w Kętrzynie podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentów do Oddziału Dziecięcego oraz Oddziału Chorób Wewnętrznych. Powodem takich działań jest stwierdzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u dwóch osób z personelu tych jednostek - czytamy w komunikacie.

Zakażenie personelu medycznego spowodowało, że praca szpitala została sparaliżowana. Oprócz zamknięcia oddziałów konieczne będzie także wykonanie testów na obecność koronawirusa. Zgodnie z oświadczeniem takim badaniom zostaną poddani wszyscy wytypowani pacjenci i pracownicy placówki.

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono kolejnych 791 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19. Na liście znaleźli się także mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie przekazało porażającą wiadomość. Koronawirus w Kancelarii Prezydenta
2. Biedronka pilnie wycofuje trzy partie produktu. Może być niebezpieczny dla niektórych osób

- Mamy 791 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (139), mazowieckiego (130), śląskiego (104), wielkopolskiego (92), podkarpackiego (70), pomorskiego (42), łódzkiego (39), kujawsko-pomorskiego (38), dolnośląskiego (30), lubelskiego (27), warmińsko-mazurskiego (22), świętokrzyskiego (19), opolskiego (15), zachodniopomorskiego (10), lubuskiego (9), podlaskiego (5) - podało MZ na Twitterze.

Dodatkowo resort poinformował o 9 zgonach. Zmarli pacjenci to osoby w wieku od 45 do 86 lat. Większość z nich miała choroby współistniejące.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest decyzja, Rafał Trzaskowski potwierdził. Chodzi o szczepionki
  2. Groźny incydent z udziałem artystki znanej z serialu Klan. Niepokojące doniesienia, teraz ostrzega fanów
  3. Minister zdrowia nagle zmienia zasady kwarantanny. Szumowski złapałby się za głowę
  4. Sanepid pilnie wycofuje popularny produkt. Jest szczególnie niebezpieczny dla alergików
  5. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  6. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi

Następny artykuł