Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba

szpital w Kandzie
fot. https://pixabay.com/ 1662222
Autor Natalia Niewczas30.09.2020

Szpital to miejsce, w którym pacjenci powinni czuć się bezpiecznie. Chorzy najczęściej potrzebują wsparcia i spokoju, na co ta kobieta nie mogła jednak liczyć. Przed śmiercią nagrała wysoce niestosowne wypowiedzi pracowników szpitala.

Szpital w Kanadzie nagle stał się obiektem wielu rozmów. Wszystko za sprawą internetowej relacji jednej z pacjentek, która spodziewała się otrzymać fachową medyczną pomoc. W tej sytuacji trudno jednak mówić o profesjonalnym zachowaniu personelu. Kobieta nagrała słowa pielęgniarek.

Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonychDziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonychCzytaj dalej

Szpital nie zapewnił pacjentce komfortu psychicznego

Joyce Echaquan zgłosiła się do szpitala z silnymi bólami brzucha, dolegliwości ogromnie ją niepokoiły. Kobieta postanowiła podzielić się swoimi emocjami z innymi, do czego użyła mediów społecznościowych. Na nagraniu, które opublikowała na Facebooku, pacjentka prosi o pomoc.

Jak podaje portal o2.pl, kobieta zdążyła zarejestrować rozmowę dwóch przebywających z nią w pomieszczeniu pielęgniarek. Pracownice szpitala zaprezentowały wyjątkowo nieprofesjonalne podejście do pacjenta, z ich ust padło dużo przykrych słów. Nawiązywały między innymi do licznej rodziny Joyce Echaquan, która była mamą siedmiu pociech.

- Jak myślisz, kto za to płaci? (...) Lepiej by było, gdyby umarła. (...) Jest głupia jak diabli - czytamy w opublikowanym przez “Montreal Gazette” fragmencie konwersacji pielęgniarek.


Pacjentka zmarła niedługo po zgłoszeniu się do placówki po pomoc, miała zaledwie 37 lat. Jak utrzymuje rodzina Joyce Echaquan, kobieta cierpiała z powodu problemów z prawidłowym funkcjonowaniem układu krwionośnego, a powodem jej śmierci było podanie niewłaściwej ilości morfiny. Faktyczną przyczynę zgonu ma wyjaśnić jednak dopiero sekcja zwłok.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna decyzja GIS. Popularny produkt wycofany, nie jeść pod żądnym pozorem
2.Kilkanaście produktów masowo wycofanych. Wszyscy je kupowali w Biedronce, Lidlu i Żabce nie wiedząc, że zagrażają zdrowiu
3. Pięć szpitali odmówiło przyjęcia pacjenta. Gehenna 77-latka trwała dwa dni

W sprawie zaistniałej sytuacji zabierał głos między innymi premier prowincji Quebec. François Legault zapewnia, że jedna z pielęgniarek została pozbawiona dotychczasowego stanowiska. Jednocześnie premier podkreśla, że jego zdaniem Joyce Echaquan nie padła ofiarą rasizmu, z którym borykają się rdzenni Kanadyjczycy.

Tymczasem dane zawarte w raporcie z 2019 roku potwierdzają, że problem rasizmu w Kanadzie pozostaje aktualny. Wedle zawartych w nim informacji rdzenni Kanadyjczycy często rezygnują z wizyt u specjalisty, czego powodem jest obawa przed niewłaściwym traktowaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne wiadomości dla Polski. IMGW wydał ostrzeżenie
  2. Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domu
  3. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje gwiazda kultowego horroru
  4. Specjaliści biją na alarm. Mówią o "czerwonej lampce" dla ministerstwa zdrowia
  5. Objawy bywają niezwykle mylące. Coraz więcej osób umiera na niewydolność serca
  6. Dodaj 2 łyżki do ciasta, a zmienisz ich kolor i smak. Pierogi na słodko w zupełnie nowej odsłonie pokocha cała rodzina

<>

Następny artykuł