szumowski dostaje groźby
Facebook_Ministerstwo_Zdrowia
Autor Klaudia Gaicka - 3 Czerwca 2020

RMF FM: Szumowski dostaje groźby. Minister pod specjalną ochroną

Szumowski od kilku miesięcy jest traktowany jak celebryta. Nic dziwnego, odkąd medialne życie skupiło się na pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 to właśnie zdrowie ma największe znaczenie do polskich obywateli. Okazało się, że minister potrzebuje ochrony, ponieważ dostaje groźby.

Szumowski jeszcze do niedawna nie był znany większości Polaków. Dziś, a w zasadzie już, od kiedy pojawił się w Polsce koronawirus SARS-CoV-2, zna go prawie każdy. Niestety wielu wokół Ministra Zdrowia narosła medialna burza. Ludzie oskarżają go między innymi o sprzeniewierzanie majątku państwa.

Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważPierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważCzytaj dalej

Szumowski pod ostrzałem, jednak nie przyznaje się do winy

Dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, że minister Szumowski od kilku dni dostaje poważne groźby. Dzieje się to za pośrednictwem zarówno poczty elektronicznej, jak i telefonu. Co więcej, również na murach ministerstwa pojawiły się wulgarne napisy. Łukasz Szumowski potwierdził doniesienia o ochronie portalowi Interia.pl.

– Groźby były zawsze, ale ich liczba się zwiększyła, odkąd rozpoczęła się nagonka medialna na mnie i moją rodzinę – wyjaśnił dla portalu.

Groźby są bardzo poważne, potencjalni oprawcy piszą tam między innymi o śmierci i użyciu broni. Zawiadomienie o całej sytuacji zostało zgłoszone Mariuszowi Kamińskiemu. Następnie podjęto decyzję ochrony Ministra Zdrowia. Odpowiedni funkcjonariusze mają się tym zająć już dziś.

Jednocześnie toczą się również wydarzeni dotyczące akcji plakatowej. Uważane przez niektórych za obraźliwe, plakaty „Ewangelia wg Łukasza Sz”. pojawiły się w piątek na kilku warszawskich przystankach.

– Hejterska akcja zamieszczona na plakatach należących do Agory, które uderzały w dobre imię ministra Szumowskiego i jego rodziny – powiedział Janusz Cieszyński.

Wiceminister powiedział również, że całą sprawę zgłosi do prokuratury. Podczas konferencji prasowej tłumaczył, że chcą się dowiedzieć, kto stoi za akcją hejtu wymierzoną w ministra Szumowskiego i Ministra Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka

2. Kobieta znienacka wróciła do domu i przyłapała chłopaka z inną. Jej reakcja powala, wszystko się nagrało

Trzeba podkreślić, że Minister Zdrowia, póki co nie przyznał się do winy za żaden z punktów afery dotyczącej jego rodziny. Jak podaje portal Wyborcza.pl, zarówno szef resortu Łukasz Szumowski, jak i cała partia PIS odrzucają zastrzeżenia wobec działań ministra. Zarzuty odnośnie do przygotowania kraju do pandemii partia określa jako „atak na wartości”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler
  2. Młoda mama nudziła się na kwarantannie. Zrobiła córce rzecz, przez którą internauci zmieszali ją z błotem
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Coraz więcej Polaków dostaje dziwnego SMS-a. Lepiej na niego uważaj, jest od oszustów

Następny artykuł