Szumowski zapowiada nowe zasady i częstsze kontrole
East News/Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 27.05.2020. Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra kultury Piotra Glinskiego oraz ministra zdrowia Lukasz Szumowskiego na temat znoszenia kolejnych obostrzen zwiazanych z epidemia koronawirusa. N/z: Lukasz Szumowski
Autor Barbara Bujar - 3 Sierpnia 2020

Ogromne zmiany wejdą w życie już w tym tygodniu. Szumowski zapowiedział nowe zasady i kontrole

Szumowski reaguje na ponowny wzrost zachorowań i ogłasza zmiany w zasadach epidemii koronawirusa. Choć minister zdrowia uważa, że dobowy przyrost nie powinien być powodem do niepokoju, woli zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby. W związku z tym Polacy będą częściej kontrolowani, a wesela i inne imprezy okolicznościowe będą rejestrowane. Zmiany wejdą w życie już w tym tygodniu.

Łukasz Szumowski od początku epidemii w naszym kraju stoi na czele walki z koronawirusem. Podczas wielu rozmów informuje o aktualnym stanie zdrowotnym obywateli i przekazuje wiadomości o najnowszych postanowieniach rządu. Dzięki tym ogłoszeniom Polacy doskonale wiedzą, do jakich zasad powinni się stosować. Kolejne, które opracowano niedawno, zostały przedstawione w poniedziałek, kiedy minister zdrowia gościł w studiu radiowej Jedynki. Niektóre wejdą w życie już w tym tygodniu.

Fatalne wieści z samego rana. Nie żyje polska bohaterkaFatalne wieści z samego rana. Nie żyje polska bohaterkaCzytaj dalej

Łukasz Szumowski przedstawił nowe zasady. Polacy muszą przygotować się na częstsze kontrole

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce w ostatnich dniach znów uległa pogorszeniu. Przedstawiane statystyki niemal codziennie informują o ponad 500 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. W sobotę informowany nawet o tym, że padł rekord. Testy potwierdziły wtedy obecność wirusa u 658 osób. Takie wyniki u wielu osób wzbudziły niepokój.

Jak podaje Radio Zet, Łukasz Szumowski nadal uważa, że wysokie wyniki dobowe, nie stanowią powodu do obaw. Według ministra ilość zachorowań zależy przede wszystkim od ilości wykonywanych testów. Jeżeli danego dnia badani są górnicy lub osoby pracujące w dużych zakładach, liczba pozytywnych wyników automatycznie rośnie. W głównej mierze dotyczy ona jednak tych właśnie pacjentów. Zdaniem mężczyzny poziom transmisji poziomej w Polsce jest nadal na niskim poziomie.

W trakcie rozmowy na antenie Łukasz Szumowski przypomniał jednak obywatelom o obowiązku, jaki na nich spoczywa. Zasłanianie nosa i ust to podstawa, by uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa i podejść do epidemii rozsądnie. Poinformował także, że żadna choroba nie jest przeciwwskazaniem do stosowania tego obostrzenia. Jego zdaniem pacjenci z takimi schorzeniami bez problemu mogą zakładać przyłbicę.

To właśnie takie elementy zostaną poddane najnowszym kontrolom, które będą przeprowadzane w sklepach. Najbliższe mają odbyć się już w tym tygodniu. Zdaniem Szumowskiego mają one na celu uświadomienie, a także przypomnienie obywatelom o wadze obowiązku, który został na nich nałożony.

- W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo – powiedział Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Za monetę o wartości 5 zł możesz dostać fortunę. Musisz zwrócić uwagę na jeden szczegół
2.Zaskakujące zastosowanie soku z ziemniaka. Fenomenalne efekty, które można dzięki niemu zyskać, przechodzą ludzkie pojęcie
3. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę

Dodatkowo sprawdzane będą również wesela i inne imprezy okolicznościowe. Łukasz Szumowski przedstawił na antenie plan rejestracji takich wydarzeń.

- Będziemy proponować rejestrację tych dużych spotkań, wesel (...) Będzie można zrobić kontrolę, ile tych gości jest. W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego, to nie może być 300-400. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych – powiedział Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorsze informacje. Niestety nie żyje, śmierć przyszła niespodziewanie
  2. Prezydent mazowieckiego miasta padł ofiarą oszustów. Wykradli jego dane i zaciągnęli chwilówki
  3. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł