Minister Szumowski ostrzega. Wkrótce może czekać nas ponowne zamrożenie gospodarki

szumowski ostrzega, że restrykcje mogą wrócić
facebook_ Prawo i Sprawiedliwość
Autor Klaudia Gaicka06.05.2020

Szumowski przestrzegł przed przedwczesną radością z powodu luzowania obostrzeń. Jego zdaniem szczyt epidemii jeszcze przed nami i niewykluczonym jest, że zniesione restrykcje niebawem znów powrócą.

Szumowski ostrzega, że radość z powodu zniesienia restrykcji może być przedwczesna. Pierwsze etapy odmrażania mamy już za sobą. Przypominamy, że minęło ponad dwa tygodnie od czasu, kiedy zwiększono ilość osób mogących jednocześnie robić zakupy, przyzwolono na ponowne przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, powiększono limit osób mogących uczestniczyć w tej samej mszy oraz zdecydowano się pozwolić młodzieży między 13, a 18 rokiem życia przemieszczać się samodzielnie. W ostatnich dniach ponownie uruchomiono również galerie handlowe, hotele oraz niektóre muzea i biblioteki.

Nie żyje wybitny muzyk. Pokonała go straszna chorobaNie żyje wybitny muzyk. Pokonała go straszna chorobaCzytaj dalej

Szumowski ostrzega, że możliwe jest ponowne zamrożenie gospodarki

Jednak wciąż, niezależnie od luzowania obostrzeń, obowiązują nas pewne nowe stałe reguły. Zaliczamy do nich między innymi zachowanie 2-metrowego dystansu, obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych oraz utrzymanie pracy i edukacji zdalnej (tam, gdzie to możliwe).

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega, że jeśli stan epidemiczny w kraju się pogorszy, to konieczne będzie ponowne zamrożenie. Jak podaje serwis Popularne.pl, minister zaznaczył, że kluczowa przy podejmowaniu decyzji będzie analiza liczby zachorowań.

– Tak jak mówiłem już wielokrotnie, to jest tańczenie na brzytwie. Z jednej strony kryzys epidemiczny, z drugiej strony zapaść gospodarcza. Jedno i drugie jest tragiczne w skutkach. – obrazuje minister Szumowski.

Jako potencjalny bardzo poważny sygnał ostrzegawczy wskazuje sytuację, w której odnotowalibyśmy wzrosty liczby zachorowań powyżej 4 procent i mniej niż połowę wolnych łóżek i respiratorów.

Szumowski przypomniał również, że to w głównej mierze od nas zależy, w jakim tempie epidemia się rozszerza. Podkreślił konieczność zachowania odpowiedniego dystansu oraz noszenia maseczek.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje pielęgniarka zarażona koronawirusem. Koledzy z pracy nazywają ją bohaterką

2. Prawda okazała się zupełnie zaskakująca. Specjalistyczny sprzęt nie pozostawił wątpliwości co do ciała Kacperka

Zdaniem serwisu, ze stwierdzeniem ministra mogłyby się nie zgodzić setki tysięcy Polaków, którzy od dwóch miesięcy ograniczają swoje wyjścia z domu do absolutnego minimum. Według badań największymi ośrodkami zachorowań są szpitale i przychodnie. Inną grupą „winnych” są osoby sprzątające, które dezynfekując powierzchnie byle jak, przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wirusa.

Na koniec Minister Szumowski wyraził swoją opinię odnośnie etapu epidemii, w którym się obecnie znajdujemy. Uważa, że szczyt zachorować jest jeszcze przed nami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skórki po bananach upiecz w piekarniku i zmiel. Proszek bananowy ma niewyobrażalną wartość
  2. Ogromny przełom. Pierwszy kraj od 1 lipca otwiera granice dla turystów
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Nowe limity prędkości? Kierowcy będą częściej zatrzymywani nawet poza obszarem zabudowanym

Następny artykuł