Łukasz Szumowski w szpitalu
pixabay.com/1662222
Autor Natalia Niewczas - 14 Października 2020

Polsatnews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?

Polsatnews potwierdza: Łukasz Szumowski trafił do szpitala. W mediach już od pewnego czasu pojawiały się informacje o problemach polityka ze zdrowiem. Z najnowszych doniesień portalu polsatnews.pl wynika, że były minister zdrowia jest obecnie hospitalizowany, a lekarze podają mu tlen.

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem - to właśnie z powodu zakażenia COVID-19 polityk wymaga pomocy medycznej. Były minister zdrowia przebywa obecnie w szpitalu; jak przekazuje polsatnews.pl, kardiolog leży pod tlenem, choć oddycha samodzielnie.

Robiła zwykłe zakupy. Kiedy tylko wyszła ze sklepu, zadzwoniła do sanepiduRobiła zwykłe zakupy. Kiedy tylko wyszła ze sklepu, zadzwoniła do sanepiduCzytaj dalej

Łukasz Szumowski hospitalizowany

Wieści dotyczące stanu zdrowia Łukasza Szumowskiego szybko obiegły Internet; z najnowszych doniesień wynika, że były szef resortu zdrowia wymaga hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem. Jak udało się wstępnie ustalić portalowi wp.pl, Łukasz Szumowski trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Jak podaje portal polsatnews.pl, w przypadku Łukasza Szumowskiego miały wystąpić “widoczne objawy” zakażenia. Chorzy na COVID-19 są, według ostatnich doniesień, także członkowie jego rodziny, choć dotychczas nie potwierdzono tego oficjalnie.

Łukasz Szumowski osobiście nie udziela żadnych szczegółowych informacji. Gdy WP poprosiło, by potwierdził, że przebywa w placówce medycznej, polityk odpowiedział wymijająco.

- Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku - przekazał wówczas były minister zdrowia.


Wieczorem, we wtorek 13 października, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska potwierdził jednak hospitalizację Łukasza Szumowskiego. Dopiero później sam Łukasz Szumowski przyznał, że poprzedni wynik testu na obecność koronawirusa prawdopodobnie musiał być fałszywie dodatni.

- Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni, prawdopodobnie był (...) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza - przekazał były minister zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Rząd wprowadzi kolejne restrykcje? Dramatyczny apel ekspertów, chodzi o zdalne nauczanie
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych. Wiceminister Zdrowia ma inną propozycję, czy spodoba się Polakom?Zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych. Wiceminister Zdrowia ma inną propozycję, czy spodoba się Polakom?Czytaj dalej


We wtorek 13 października Ministerstwo Zdrowia doniosło o 5068 nowych przypadkach zakażenia COVID-19. Tego samego dnia resort potwierdził zgon 62 zakażonych koronawirusem osób. Stale rośnie także liczba ozdrowieńców; za wyleczonych uznaje się bowiem ponad 82 tys. polskich pacjentów.

Bunt wśród dyrektorów. Zaczynają zamykać szkołyBunt wśród dyrektorów. Zaczynają zamykać szkołyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu
  2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Podczas pogrzebu usłyszeli zdumiewające dźwięki z trumny. Gdy ją otworzyli, zupełnie zdębieli

Następny artykuł