Doniesienia o rezygnacji ministra Szumowskiego
youtube.com/TVPInfo
Autor Barbara Bujar - 19 Czerwca 2020

Szumowski chce zrezygnować z funkcji ministra zdrowia? Zaskakujące doniesienia

Szumowski to w ciągu ostatnich miesięcy jedno z głośniejszych nazwisk polskiej polityki. Minister zdrowia bardzo mocno angażuje się w sprawę pandemii koronawirusa, dzięki czemu zyskał wielu zwolenników, ale i wrogów. Mimo publicznej działalności nie widać, by brał udział w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Dodatkowo pojawiają się doniesienia, że mężczyzna chce zrezygnować z funkcji ministra zdrowia.

Łukasz Szumowski funkcję ministra zdrowia pełni od stycznia 2018 roku. W ostatnim czasie jego obowiązki nabrały tempa, ponieważ stał się jedną z głównych osób odpowiedzialnych za przebieg pandemii koronawirusa w Polsce. Te wydarzenia sprawiły, że o mężczyźnie zaczęto rozmawiać częściej, a na jaw zaczęły wychodzić niekoniecznie pomagające mu fakty.

Do niedawna w Polsce było głośno i wszyscy mówili o powiązaniach finansowych rodziny Szumowskiego. Okazało się, że spółka prowadzona przez brata ministra otrzymała z publicznych środków kwotę bliską 74 mln zł. Jak informuje Super Express w działalność firmy inwestuje także żona Szumowskiego. Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia zostało ostatnio oskarżone o fałszywy zakup respiratorów. Jego nie do końca czysta opinia publiczna miała być powodem braku zaangażowania w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.

Czy plamy na języku są objawem, którego należy się bać? Lekarz tłumaczyCzy plamy na języku są objawem, którego należy się bać? Lekarz tłumaczyCzytaj dalej

Szumowski nie bierze udziału w kampanii i rozważa rezygnację

Z informacji podanych przez Wirtualną Polskę wynika, że minister zdrowia celowo nie wziął udziału w kampanii obecnego prezydenta. Uznał, że jego pomoc może jedynie zaszkodzić Andrzejowi Dudzie, dlatego postanowił się odsunąć. Potwierdził to anonimowy informator WP.

- Łukasz wiedział, że prezydent może stracić na tym wizerunkowo, bo jego przeciwnicy mu nie odpuszczą. Zrobił to z czystych intencji, dla dobra prezydenta. Łukasz miał Andrzejowi zakomunikować to w dosadnych, żołnierskich słowach.

Dzisiaj grzeje: 1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

To jednak nie jedyny problem ministra zdrowia. Ostatni czas sprawił, że poznał on polską rzeczywistość polityczną od tej mniej przyjaznej strony. Było to o tyle trudne, że już przed pandemią zaczął zastanawiać się nad rezygnacją z funkcji. Zważając jednak na koronawirusa i trudny czas dla naszego kraju, postanowił podjąć się wyzwania i doprowadzić sprawę z epidemią do końca. Rozmówca Wirtualnej Polski informuje, że może być to dla niego ostatni obowiązek, który wypełni na tej funkcji.

- Wojna z koronawirusem to jego ostatnia misja w rządzie – przekazał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zacznie się już niedługo, wstrząśnie wszystkimi Polakami. Jasnowidz Jackowski przewiduje ogromny skandal i kompromitację
  2. Ujawniamy prawdę nt. "amerykańskiego" projektanta z Wiadomości TVP, który chwalił Agatę Dudę. Mieszka w Warszawie i podejrzanie opublikował dziś film "modowy"
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

Następny artykuł