Szumowski: Fakt ujawnia kulisy odejścia Ministra Zdrowia
Facebook_Prawo_i_Sprawiedliwość
Autor Damian Witoń - 19 Sierpnia 2020

Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?

Szumowski nie jest już Ministrem Zdrowia naszego kraju. Według oficjalnych informacji odejście było jego samodzielną decyzją, którą podjął po zrealizowaniu celów, jakie przed nim postawiono. Dziennikarze Faktu ujawnili jednak kulisy sprawy, które rzucają na nią nowe światło.

Szumowski zrezygnował z pełnienia funkcji Ministra Zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej. Jego decyzja wywołała lawinę spekulacji. Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę skłoniło Szumowskiego do zrzeknięcia się tej niezwykle odpowiedzialnej funkcji. Sprawie dokładniej przyjrzeli się dziennikarze Faktu. Doszli do kilku bardzo ciekawych wniosków.

25-latka cierpiała na ból migdałków, lekarze wyciągnęli z jej gardła coś zaskakującego. Miała kłopoty przez zjedzenie popularnego dania25-latka cierpiała na ból migdałków, lekarze wyciągnęli z jej gardła coś zaskakującego. Miała kłopoty przez zjedzenie popularnego daniaCzytaj dalej


Szumowski zrezygnował z funkcji Ministra Zdrowia. Powodów decyzji może być kilka


Według informacji Faktu Łukasz Szumowski już przed rokiem chciał odejść z resortu zdrowia. Wtedy powstrzymał go jednak premier Morawiecki. Epidemia koronawirusa ukazała dużo niedociągnięć w polskim systemie zdrowia. Chociaż początkowo notowania Szumowskiego stały bardzo wysoko, z czasem pojawiało się coraz więcej krytyki.


Dużo kontrowersji wywołały sprawy majątkowe byłego Ministra. W momencie obejmowania stanowiska przepisał swoje dobra na żonę. Wypytywany o powody decyzji, nie udzielił jasnych odpowiedzi. Ogromnych problemów Szumowskiemu przysporzyła także słynna afera maseczkowa. Sprzęt miał być kupiony od znajomego instruktora narciarstwa. Niektórzy uznali to za przekręt. Szumowski ostro odpowiedział na oskarżenia.

-Stałem się celem, w który należy uderzyć. Ja jestem lekarzem. Mam swój zawód, mogę go wykonywać, a polityka to nie jest miejsce, do którego przyszedłem, żeby coś ugrać, zarobić. Raczej straciłem na tym finansowo, a teraz również zostałem obrzucony błotem - bronił się Minister


Część opozycji twierdzi, że dymisja Szumowskiego mogła być wymuszona przez partię rządzącą, która obawiała się, że po utracie zaufania społeczeństwa, wpłynie negatywnie na jej wizerunek medialny. Premier Morawiecki odniósł się do takiej teorii.


-To jego samodzielna decyzja, którą, jak mówił, chciał podjąć wcześniej - powiedział szef rządu

Dzisiaj grzeje: 1. Polska wprowadza nowe zasady walki z koronawirusem. Wchodzą w życie już od września
2. Rząd chce wprowadzić nowy podatek. Eksperci: Katastrofa


W tle całej sprawy może również mieścić się konflikt polityczny. Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zakupienia respiratorów od firmy E&K, która ma ponoć być związana z handlarzem bronią Andrzejem Izdebskim. Łukasza Szumowskiego nadal chroni immunitet poselski, dlatego ciężko będzie mu postawić zarzuty. Dziennikarze zwracają jednak uwagę, że w całej sprawie może nie chodzić wcale o niego.


-Tu nie chodzi o postawienie zarzutów, ale o to, by uderzając w Szumowskiego bezpośrednio zaszkodzić Morawieckiemu - twierdzą w rozmowie z Faktem osoby znające kulisy sprawy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna dymisja w polskim Rządzie. Resort potwierdził
  2. Jedna część kurczaka nie nadaje się na rosół. Nadal wiele osób popełnia ten sam błąd
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł