Szumowski: kto go zastapi
Youtube_Wirtualna_Polska
Autor Klaudia Gaicka - 20 Sierpnia 2020

Kto zastąpi Łukasza Szumowskiego? Kandydatów jest kilku, jeden wysunął się na prowadzenie

Szumowski zrezygnował ze swojego stanowiska. Chociaż kandydatów na jego stanowisko jest wielu, jeden z nich wysuwa się na wyraźne prowadzenie. Już niedługo będziemy wiedzieć, kto zostanie nowym szefem resortu zdrowia. Decyzja może być dla wielu sporym zaskoczeniem.

Szumowski zaskoczył wszystkich swoją decyzją o odejściu. Choć jak sam twierdzi, o dymisji myślał już na przełomie stycznia i lutego, jednak w związku ze zbliżającą się epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 postanowił pozostać na stanowisku. We wtorek w Katowicach premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym, że już niedługo poznamy nazwisko zastępcy szefa resortu zdrowia.

10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcemCzytaj dalej

Szumowski odchodzi. Jest już dobry kandydat na jego zastępstwo

Jak podaje portal Tokfm.pl, opozycja przekonana jest, że dymisja jest skutkiem nagłośnienia afer w Ministerstwie Zdrowia. Z kolei Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej" uważa, że nigdy możemy nie dowiedzieć się, dlaczego Szumowski zrezygnował. Jednak jego zdaniem bez względu na motywację, Minister wybrał na to dobry moment.

– Bo teraz to on jest głównym celem ataków na rząd Morawieckiego. W zasadzie to najlepszy moment na odejście zarówno z punktu widzenia Szumowskiego, jak i całego rządu. Teraz pole gry pozostaje czyste, a sprawa zostaje załatwiona w wakacje, kiedy polityczny focus obywateli skierowany jest gdzie indziej – wyjaśniał dziennikarz.

Wielu gdyba, kto zajmie miejsce szefa resortu zdrowia. Nazwisk nie brakuje, jednak Osiecki uważa, że wysoce prawdopodobne jest, że miejsce Łukasza Szumowskiego zajmie wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

– To wpływowy polityk PiS i byłoby to elementem równoważnia frakcji. Warto zaznaczyć, że Karczewski choć też jest lekarzem, to nie tak

Dzisiaj grzeje: 1. Wiceminister zdrowia zapowiada okrojenie liczby szpitali. Rząd przygotowuje się do nowej strategii
2. Waloryzacja emerytur 2021. Przyszłoroczne podwyżki mogą być kompletnym rozczarowaniem, będą zmiany?

utytułowanym jak Szumowski. Nie wiadomo, na ile poradziłby sobie z byciem ministrem w trudnych czasach, gdy czeka nas druga fala koronawirusa. Z drugiej strony, lider PiS często w takich przypadkach woli mieć sprawdzonych polityków niż profesorów. Marszałek Karczewski to może być pierwszy trop pokazujący, w jakim kierunku będzie zmierzać rekonstrukcja rządu. Jego nominacja może nam pokazać, jakiego formatu i jacy politycy przyjdą do rządu jesienią – wskazywał Osiecki.

Szumowski odchodząc, bardzo pozytywnie ocenił swoją działalność. Nie wszyscy są jednak tego samego zdania. Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka w rozmowie z TOK FM przyznała, że uważa, że Szumowski nie poradził sobie z problemami, przed jakimi stanęła polska służba zdrowia w czasie pandemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w Kancelarii Premiera. Zarażony sekretarz stanu
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Wczesne objawy miażdżycy. Wielu chorych je bagatelizuje
  4. Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?
  5. Rak jelita grubego może przez lata rozwijać się w ukryciu. Istnieje jednak sposób, by wykryć go, zanim będzie za późno
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł