Szumowski: przedstawiamy następcę
Twitter_Joanna_Mierzwińska
Autor Damian Witoń - 21 Sierpnia 2020

Kim jest następca Łukasza Szumowskiego? Przedstawiamy sylwetkę nowego Ministra Zdrowia

Szumowski ma już następcę. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że nowym Ministrem Zdrowia zostanie Adam Niedzielski. Wybór dla wielu osób okazał się zaskakujący.

Szumowski zrezygnował z pełnienia funkcji Ministra Zdrowia. Wczoraj w godzinach popołudniowych poznaliśmy jego następcę. Został nim Adam Niedzielski, dotychczasowy szef Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pilny komunikat RCB. Zacznie się już dziśPilny komunikat RCB. Zacznie się już dziśCzytaj dalej


Szumowski ma już zastępcę. Kim jest Adam Niedzielski?

O objęciu stanowiska Ministra Zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej przez Adama Niedzielskiego poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas specjalnej, która odbyła się w czwartkowe popołudnie. Wybór nowego ministra okazał się dla wielu osób sporym zaskoczeniem, gdyż zdecydowanym faworytem do zajęcia miejsca po Łukaszu Szumowskim wydawał się wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.


Wybór Adama Niedzielskiego jest tym bardziej zaskakujący, że nie posiada on wykształcenia medycznego. Sytuacja, w której Ministrem Zdrowia Polski nie zostaje lekarz, ostatnio zdarzyła się u nas 16 lat temu. Niedzielski miał już jednak styczność z polską służbą zdrowia, gdyż od 18 lipca 2019 roku pełnił obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Wcześniej był jeszcze zastępcą szefa NFZ do spraw operacyjnych.


Jak podaje portal tvn24.pl, Niedzielski jest absolwentem dwóch kierunków Szkoły Głównej Handlowej. Ukończył tam ekonomię oraz metody ilościowe i systemy operacyjne. W 2003 roku został doktorem nauk ekonomicznych. Tytuł nadał mu Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.


Początki politycznej kariery Adama Niedzielskiego były związane z Ministerstwem Finansów. Doświadczenie zdobywał również Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W latach 2017-2018 zasiadał w radzie nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne.


Wybór Niedzielskiego na nowego Ministra Zdrowia skomentował w mediach społecznościowych znany polski immunolog, wielokrotnie oceniający sytuację epidemiologiczną w naszym kraju dr. Paweł Grzesiowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób
2. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł


-Podtrzymuję, nowy Minister Zdrowia jest osobą bardzo zaangażowaną walkę z pandemią, nie potrzebuje czasu na zapoznanie się z aktualną sytuacją, zna słabe i mocne strony systemu, może zacząć działać. Panie Prezesie @a_niedzielski życzę sukcesów i deklaruję merytoryczne wsparcie - napisał Grzesiowski na Twitterze

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski nie wytrzymał, zabrał głos w ważnej sprawie. Mocne słowa prezydenta Warszawy
  2. TVP nagle zwolniło popularną dziennikarkę po 15 latach pracy. Oburzające szczegóły, aż trudno uwierzyć
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Niektóre znamiona na skórze mogą przekształcić się w nowotwór. Jak je rozpoznać?
  5. Chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Włącz je do swojej diety
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł