Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć

Szumowski zapowiada, że obowiązek noszenia maseczek może wrócić
youtube.com/TVP Info
Autor Barbara Bujar25.07.2020

Szumowski podjął temat ponownego wprowadzenia obostrzeń. Według szefa resortu zdrowia druga fala epidemii koronawirusa jest bardzo możliwa, a to oznacza, że Polacy znów będą musieli założyć maseczki. W obliczu tej sytuacji pod znakiem zapytania stanie także gospodarka naszego kraju. Wiemy, co na ten temat sądzi minister.

Koronawirus nie daje za wygraną i każdego dnia atakuje kolejne zdrowe osoby. W porównaniu do początkowej fazy epidemii, sytuacja wydaje sie być jednak bardziej opanowana, co przyczyniło się do poluzwania wielu obostrzeń. Polacy nie muszą już nosić maseczek w przestrzeniach otwartych, czekać w długich kolejkach przed sklepami, a dodatkowo mogą odwiedzać kawiarnie i restauracje. Taka sytuacja może niestety ulec zmianie. Łukasz Szumowski zapowiedział, że niektóre zasady najprawdopodobniej zostaną wprowadzone ponownie.

Media obiegły smutne wieści. Nie żyje znany polski aktorMedia obiegły smutne wieści. Nie żyje znany polski aktorCzytaj dalej

Szumowski przekazał ważne informacje. Polacy znów będą musieli założyć maseczki

Temat drugiej fali epidemii koronawirusa nie jest nam obcy. Co chwilę pojawiają się spekulacje, że taka sytuacja może nastąpić. Potwierdza to rówież szef resortu zdrowia.

Jak podaje portal webniusy.pl, podczas ostatniego wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej mężczyzna miał poinformować, że COVID-19 nadal stanowi zagrożenie i przenosi się w formie mikroskopijnych aerozoli, które uwalniają się podczas rozmowy albo wysiłku fizycznego. Może to oznaczać, że jesli znów urośnie w siłę, obowiązek noszenia maseczki stanie się konieczny. Z podanych przez niego informacji wynika, że Światowa Organizacja Zdrowia cały czas zaleca trzymanie ręki na pulsie.

Druga fala epidemii prognozowana jest na jesień. To właśnie wtedy wirus ma zarażać z większą częstotliwością. Dodatkowo lekarze ostrzegają przed sezonem grypowym. Jeśli choroby będą wystepowały w tym samym czasie, ich rozróżnienie i postawienie prawidlowej diagnozy może być bardzo trudnym zadaniem. Ministerstwo Zdrowia chce tego uniknąć i poważnie rozważna ponowne obostrzenia, szczególnie noszenie maseczek w przestrzeniach otwartych.

W ostatnim czasie Polacy są zobowiązani do zakrywania nosa i ust jedynie w publicznych strefach zamkniętych. Jesienią może się to zmienić. Łukasz Szumowski jednak uspokaja, jego zdaniem rząd radzi sobie w trudnej sytuacji i cały czas ją kontroluje.

- [Druga fala zarażeń – przyp. red.] przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych. Mamy doświadczenie w powoływaniu do życia izolatoriów. Dość dobrze radzimy sobie z szybkim zamykaniem ognisk – cytuje go portal webniusy.pl

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie

Minister zdrowia miał wspomnieć także o gospodarce naszego kraju. Nie da się ukryć, że obszar ten bardzo ucierpiał w ciągu ostatnich kilku miesięcy, dlatego Polacy boją się, czy wznowione ograniczenia nie pogłębią problemu. Szumowski uważa jednak, że nie ma się czego obawiać. Jego zdaniem rząd nie może pozwolić na ponowne zamrożenie gospodarki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
  2. Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerów
  3. Ruszają masowe "kontrole", zapukają do milionów Polaków. Jeśli się nie zgodzisz, słono zapłacisz;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Następny artykuł