Szumowski ma zrezygnować ze stanowiska
youtube.com/Ministerstwo Zdrowia
Autor Barbara Bujar - 29 Lipca 2020

Sensacyjne doniesienia obiegły media. Łukasz Szumowski rozważa rezygnację ze stanowiska, jest nawet przewidywana data dymisji

Szumowski chce zrezygnować ze stanowiska ministra zdrowia. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna jest już zmęczony oskarżeniami i medialnym szumem, który w ciągu ostatnich miesięcy powstał wokół jego osoby. Informatorzy RMF FM podają prawdopodobną datę dymisji.

Łukasz Szumowski od początku pandemii koronawirusa regularnie pojawia się w mediach i jako naczelny polski lekarz przekazuje obywatelom wszystkie najważniejsze informacje. Choć ostatnio mówił o solidnym przygotowywaniu się do drugiej fali zachorowań, w dalszym ciągu nie wiadmo, czy w jej trakcie będzie zajmował jeszcze stanowisko szefa resortu zdrowia. Informatorzy RMF FM potwierdzają, że jego rezygnacja jest bardzo prawdopodobna.

Najczęstsze objawy guza mózgu. Kiedy się pojawią, nie ma czasu do straceniaNajczęstsze objawy guza mózgu. Kiedy się pojawią, nie ma czasu do straceniaCzytaj dalej

Nieoficjalne informacje podają przybliżoną datę dymisji. Szumowski chce zrezygnować

Łukasz Szumowski mocno angażuje się w sprawy epidemii, która w dalszym ciągu panuje w naszym kraju. Podczas ostatniej rozmowy z redaktor naczelną portalu Medonet, dr Anną Zimny-Zając, minister opowiedział o jej róznych obszarach. Przyznał, że walka z koronawirusem zmierza do stabilizacji, jednak cały czas powinniśmy zachowac ostrożność.

- Sytuacja stabilizuje się w sensie pozytywnym, bo kiedy nie mamy nowych ognisk, dobowa liczba pozytywnych przypadków oscyluje w okolicach 300. W wielu województwach epidemia jest szczątkowa. Mamy w nich po kilka przypadków - mówił.

Mimo pozytywnych wiadomośći szef resortu zdrowia poinformował o bardzo prawdopodobnym nadejściu drugiej fali zachorowań. Przyznał, że walka z nią będzie prawdziwym wyzwaniem, ponieważ COVID-19 wystąpi równocześnie z grypą.

- Boimy się jednej rzeczy - koincydencji grypy, paragryp i COVID-19, dlatego że wszystkie te choroby mają bardzo podobne objawy. Największym wyzwaniem będzie oddzielenie osób z koronawirusem SARS-CoV-2 od tych z grypą i taki sposób zarządzania całym systemem, żeby pacjenci wzajemnie się nie zarażali - czytamy.

Słowa ministra mogłyby świadczyć o tym, że nie zamierza rezygnować ze swojego stanowiska i nadal będzie brał czynny udział w zwalczaniu groźnego wirusa. Według nieoficjanych informacji podanych przez Onet i RMF FM jest zupełnie inaczej. Mężczyzna ma podać się do dymisji w trakcie zbliżającej się rekonstrukcji rządu.

Jak donoszą portale, ostateczna decyzja Szumowskiego ma zapaść po wakacjach. Choć sam zainteresowany nie odniósł się do sytuacji, głównym powodem jego dymisji ma być zmęczenie spowodowane zainteresowaniem mediów jego osobą. Głównie chodzi o rodzinny majątek oraz aferę z maseczkami, czy respiratorami.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Wielu kierowców nie przestrzega szczególnego przepisu. Przy obecnej pogodzie grozi to wysokim niebezpieczeństwem

Odejście ministra zdrowia na chwilę przed przewidywaną druga falą epidemii mogłoby przynieść różne skutki. Mając to na uwadze, premier Mateusz Morawiecki chce przekonać Szumowskiego, by nie oddawał stanowiska. Ten jednak przebywa na urlopie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Mocne słowa prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski zabrał głos w sprawie zaplanowanego na sobotę marszu
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł