Szumowski wraca do pracy
fot. https://pixabay.com/ jardin
Autor Natalia Niewczas - 30 Lipca 2020

Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem

Szumowski zamierza działać - z założonymi rękoma nie pozwala trwać mu dynamiczny rozwój pandemii w naszym kraju. Drugą falę zachorowań, która miała nadejść wraz z początkiem jesieni, już od jakiegoś czasu prognozują niezależni specjaliści. Z wciąż aktualizowanych statystyk wynika jednak, że może urzeczywistnić się o wiele szybciej, niż zakładano.

Szumowski pilnie wraca do pracy. Koronawirus to źródło wielu emocjonalnych i decyzyjnych huśtawek - zawirowania nie ominęły samego ministra zdrowia. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przerywa urlop w trybie natychmiastowym. Wypoczynek uniemożliwił nagły wzrost dziennych przypadków zachorowania na COVID-19. Końca pandemii nie widać.

Mnóstwo Polaków jest oburzonych. Wkrótce pojawi się nowy podatek, eksperci twierdzą, że tysiące osób straci pracęMnóstwo Polaków jest oburzonych. Wkrótce pojawi się nowy podatek, eksperci twierdzą, że tysiące osób straci pracęCzytaj dalej

Szumowski zakasuje rękawy

Przed ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim kolejne trudne wyzwania. Jeszcze wczoraj minister zdrowia korzystał z dobrodziejstw lata i ciepłej pogody nad jeziorem, gdzie relaksował się z bliskimi na należącej do jego żony działce. Dziś o dalszym urlopie nie ma już mowy. Koronawirus atakuje ze wzmożoną siłą.

Jak podaje portal fakt.pl, sytuacja epidemiologiczna w Polsce staje się coraz bardziej dramatyczna. O jakimkolwiek spokoju ducha także trudno tutaj mówić - najpierw zaszokował nas sam wybuch pandemii i wprowadzenie surowych restrykcji, niedawno rząd zaczął systematycznie łagodzić obostrzenia, a teraz COVID-19 znów rozprzestrzenia się po całym kraju w zastraszającym tempie. Łatwo wywnioskować, że luzowanie zakazów i nakazów, podobnie jak liczne podróże naszych rodaków, znacznie przyczyniają się do pogorszenia całokształtu sytuacji. Zakażeń bowiem stale przybywa.

Dzisiaj grzeje: 1. Aktorka "M jak Miłość" trafiła do szpitala. Wiadomo, co się z nią dzieje
2. Szykuje się dymisja ministra edukacji? Zaskakujące słowa Piontkowskiego

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 600 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich pochodzi z województwa śląskiego (aż 160), województwa małopolskiego (133) i województwa mazowieckiego (95). Rosną także statystyki dotyczące zgonów. W środę 29 lipca z powodu COVID-19 zmarło aż 12 osób. Nic dziwnego, że minister zdrowia Łukasz Szumowski postanowił przerwać wakacyjny relaks.

Łączna ilość przypadków zachorowania na koronawirusa w Polsce wynosi ponad 45 tysięcy. Od początku pandemii na COVID-19 zmarło ponad 1700 osób. Chorobę pokonało w Polsce blisko 34 tysiące pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą się zaczęło, były ostrzeżenia. Na miejsce jadą kordony policji
  2. Narodowcy zbierają się w samym centrum Warszawy, pojawiły się tłumy. Na miejscu jest policja, może dojść do blokady
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł