Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"

Tadeusz Rydzyk o obostrzeniach
youtube.com Radio Maryja
Autor Karol Zaborowski10.05.2020

Tadeusz Rydzyk swoimi wypowiedziami często wywołuje niemałe kontrowersje. Również jego działalność jest szeroko krytykowana przez wiele osób. Tym razem redemptorysta na antenie swojego radia postanowił wypowiedzieć się na temat panujących aktualnie obostrzeń, które dotyczą kościołów.

Tadeusz Rydzyk zarówno swoimi wypowiedziami, jak i działalnością w mediach wzbudza od lat spore kontrowersje. Często w mediach można usłyszeć o jego majątku, a sprawa aut podarowanych przez nieżyjącego już bezdomnego z Warszawy bez wątpienia przejdzie do historii.

Duchowny często podczas swoich wystąpień odnosi się do aktualnych wydarzeń i nie inaczej jest tym razem. Na antenie Radia Maryja redemptorysta skrytykował aktualnie panujące obostrzenia dotyczące ilości osób mogących przebywać jednocześnie w kościele.

Nadchodzi przełom w leczeniu cukrzycy. Wszystko dzięki naukowcom z PolskiNadchodzi przełom w leczeniu cukrzycy. Wszystko dzięki naukowcom z PolskiCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk o obostrzeniach

Początkowo obostrzenia dotyczące kościołów przewidywały, że podczas nabożeństwa jednocześnie w świątyni może przebywać jedynie piątka wiernych. Jak podaje portal gazeta.pl, wraz z łagodzeniem zakazów zmieniono ten przepis i aktualnie w kościele może przebywać 1 wierny na każde 15 metrów kwadratowych.

Jednak nawet to złagodzenie obostrzeń wciąż nie podoba się Tadeuszowi Rydzykowi, który otwarcie skrytykował na antenie panujące przepisy. Jak sam podkreślił, dla katolików ważniejsze od zdrowia fizycznego, jest zdrowie duchowe.

Dzisiaj grzeje: 1.Krzysztof Jackowski twierdzi, że wie gdzie jest Kacperek. Jasnowidz wskazał konkretne miejsce na mapie

2. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie

- Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas - chrześcijan, katolików - jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne - mówił Tadeusz Rydzyk.

Duchowny w dalszej części swojej wypowiedzi zapewnia, że dostrzega niebezpieczeństwo płynące z aktualnie panującej epidemii, jednak jego słowa zdają się sobie przeczyć.

- Widzę niebezpieczeństwo. Na szczęście w Polsce większość duchownych zachowała się z rozumem, ze zmysłem wiary - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włożyła jajka w skorupkach do piekarnika i piekła 30 minut. Rezultat okazał się nadzwyczajny
  2. Gwiazda polskiego „Mam Talent” była naprawdę popularna. Teraz gra w filmach dla dorosłych
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Polacy ruszyli po gotówkę. Padł rekord

Następny artykuł