Tatiana Okupnik wyznała prawdę o swoim zdrowiu. “Nikomu nic do tego!”

Tatiana Okupnik
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 24.05.2014 X-Factor IV- odc.5 N/Z:Okupnik Tatiana
Autor Natalia Niewczas10.11.2020

Piosenkarka Tatiana Okupnik zaskoczyła fanów swoim wyznaniem. Tym samym dołączyła do grona gwiazd polskiego show-biznesu, które postanowiły w ten czy inny sposób zabrać głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Zgodnie z decyzją Trybunału, aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją.

Znana między innymi ze współpracy z zespołem Blue Café Tatiana Okupnik postanowiła podzielić się zaskakująco prywatną historią. Fani mogli zapoznać się ze słowami piosenkarki między innymi za pośrednictwem portalu społecznościowego. Chodzi o związaną ze zdrowiem decyzję gwiazdy.

Już od jutra w życie wchodzi nowy zakaz. Duże utrudnienia dla tysięcy PolakówJuż od jutra w życie wchodzi nowy zakaz. Duże utrudnienia dla tysięcy PolakówCzytaj dalej


Szczere wyznanie Tatiany Okupnik


Tatiana Okupnik opowiedziała o swoich doświadczeniach na Instagramie. Okazuje się, że piosenkarka chciała zdecydować się na podwiązanie jajowodów.


Tatiana Okupnik jest matką dwójki dzieci: Matyldy i Tymona. We wpisie w mediach społecznościowych piosenkarka nawiązała do jednego z porodów, który odbył się w Stanach Zjednoczonych.


Okazuje się, że w przypadku Tatiany Okupnik kolejna ciąża mogłaby zakończyć się tragedią. Doskonale wiedziała o tym lekarka z USA.


- W USA, gdzie rodziłam oboje moich dzieci, przed drugą cesarką, która musiała być przeprowadzona, w związku z pęknięciem kości krzyżowej, pozwolono mi dokonać wyboru. Lekarka prowadząca ciążę, znająca moją medyczną historię i wiedząca, że Tyniu ma być moim drugim i ostatnim dzieckiem, zapytała czy w trakcie cesarki chcę, żeby podwiązano mi jajowody. (…) W tamtym momencie powiedziałam: Nie, dziękuję - czytamy we wpisie na Instagramie.

Tatiana Okupnik zmieniła zdanie kilka miesięcy po powrocie do Polski, postanowiła wykonać zabieg. Lekarz odmówił jednak jego wykonania.


Jak podaje portal webniusy.com, w Polsce podwiązanie jajowodów jest niezgodne z prawem. Przeprowadzenie zabiegu jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy kolejna ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia bądź życia matki.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Bezdomny mężczyzna spędził noc pod drzwiami schroniska. Kiedy zdradził pracownikom powód, serca zabiły im mocniej
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragediąLekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragediąCzytaj dalej


We wpisie Tatiana Okupnik nie ukrywała swego oburzenia zaistniałą sytuacją. Piosenkarka chciałaby, jako świadoma kobieta, móc samodzielnie decydować o własnej płodności.


- Jak to możliwe, że mężczyzna w moim kraju może zadecydować o tym, że nie chcę lub nie może już posiadać więcej potomstwa, a mnie taki wybór nie jest dany?! (...) Nie chcę usuwać ciąży tylko zabezpieczyć się przed ewentualnym poczęciem (…). Jako kobieta świadoma, chcę mieć prawo do dokonania wyboru metody antykoncepcji, jaka jest najlepsza dla mnie! Nikomu nic do tego! - napisała piosenkarka.

Nietypowe objawy cukrzycy. Choroba może dotyczyć każdego z nas, sygnałów ostrzegawczych nigdy nie należy lekceważyćNietypowe objawy cukrzycy. Choroba może dotyczyć każdego z nas, sygnałów ostrzegawczych nigdy nie należy lekceważyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mało kto wie, że wraz z emeryturą można co miesiąc pobierać dodatek 4 294,67 zł. Coraz więcej Polaków ma szansę się załapać
  2. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Marcin Najman zabrał głos ws. pedofilii w Kościele. Wspomniał o Janie Pawle II
  7. Tragedia w Warszawie. Mężczyzna wyskoczył z siódmego piętra

Następny artykuł