tatry: podwójna tragedia
Autor Damian Witoń - 13 Czerwca 2020

Z ostatniej chwili: Podwójna tragedia w Tatrach

Tatry są najwyższym łańcuchem górskim w Polsce. Wiele osób wybiera je, jako cel swojej wyprawy. Trudno się temu dziwić, gdyż zapewniają niesamowite widoki i możliwość sprawdzenia granic swoich możliwości. Niestety wiele osób zapomina, że wycieczka w góry, zawsze wymaga od nas przygotowania i wiedzy. Warunki w Tatrach zmieniają się błyskawicznie przez co łatwo o tragedię.

Tatry wielokrotnie były świadkiem wielkich tragedii. W górach zdarza się wiele wypadków. Większość z nich spowodowana jest brakiem fundamentalnej wiedzy i przygotowania wśród turystów. Źle dobrane obuwie, przecenienie własnych możliwości, nieodpowiedni ubiór, zlekceważenie ostrzeżeń o cięzkich warunkach to tylko część przyczyn, które odebrały życie wielu miłośnikom górskich wędrówek.

Śmiertelność COVID-19 wzrosła dwukrotnie. Specjaliści tłumaczą dlaczegoŚmiertelność COVID-19 wzrosła dwukrotnie. Specjaliści tłumaczą dlaczegoCzytaj dalej

Tragedia w Tatrach

Niestety w dniu dzisiejszym odkryto kolejne tragedie. Pracownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani w pobliże przełęczy Zawrat. Powodem było znalezienie zwłok niezidentyfikowanej osoby przez turystów. Ratownicy na miejsce wyruszyli helikopterem. Jak podaje portal tatromaniak.pl, podczas działań w tym rejonie dostrzeżono ciało kolejnego wędrowca. Szczegóły dotyczące obu ofiar nie są jeszcze znane. Nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną ich śmierci. Najprawdopodobniej jednak, jak to bywa w większości górskich wypadków wczesnego sezonu letniego, winny jest upadek z dużej wysokości.

Dzisiaj grzeje: 1. Policjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkim

2. Prawie co trzeci Polak nie ma oszczędności. Pracodawcy jednak coraz bardziej są skłonni do szybkiej pomocy

Chociaż warunki wydają się sprzyjać wędrówkom, wiele osób zapomina, że w wyższych partiach gór wciąż leży jeszcze śnieg. Szczególnie dużo zostało go w zacienionych miejscach o wystawie północnej, czyli na przykład na szlakach prowadzących na Zawrat czy Rysy. Takie warunki mogą wymagać użycia sprzętu zimowego - raków na buty i czekana oraz posiadania dużego doświadczenia. Początkującym turystom zaleca się wybieranie łatwiejszych szlaków. Wszyscy przed wyjściem w góry powinni sprawdzić, jakie panują na nich warunki. Konieczne jest także obserwowanie świeżych prognoz pogodowych dla konkretnego regionu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik podstawówki zakażony koronawirusem. Odwołano egzamin ósmoklasisty w szkole
  2. Ksiądz nie zostawił na rządzących suchej nitki ws. LGBT. “Kreują demony nienawiści, słowa mogą zabijać”
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportu

Następny artykuł