Telefon: niebezpieczne wypadki w łazience
fot. wikimedia.org/Slawomir.kudla
Autor Karol Zaborowski - 20 Października 2019

Telefon przyczyną śmierci? Policjanci ostrzegają

Telefon stał się już niemalże nieodłączną częścią naszego życia. Używany nie tylko do samych rozmów towarzyszy nam praktycznie przez cały dzień. Niestety zabieranie ze sobą telefonu może okazać się bardzo złym pomysłem, o czym informują policjanci w wielu europejskich krajach.

Telefon komórkowy już od wielu lat nie służy nam jedynie do rozmów, czy też wysyłania wiadomości. Możemy w nich zarówno śledzić swoją bankowość, jak i przeglądać internet, czy też słuchać muzyki, a nawet oglądać filmy. Doprowadza to do sytuacji, kiedy osoby trzymające to niewielkie urządzenie można spotkać dosłownie wszędzie.

Swojego czasu sporo się mówiło o niebezpieczeństwie płynącym z trzymania telefonu blisko łóżka, czy też kieszeni spodni. Ostatnio podjęto temat ciągłego wpatrywania się w ekran smartfona przy przechodzeniu przez jezdnię, kiedy to bardzo łatwo o nieszczęśliwy wypadek. Teraz w wielu krajach Europy podjęto temat innej, ale równie niebezpiecznej sytuacji z telefonem w roli głównej.

Mężczyzna zwijał się z bólu i prosił o pomoc. Żaden pracownik SOR nawet na niego nie spojrzałMężczyzna zwijał się z bólu i prosił o pomoc. Żaden pracownik SOR nawet na niego nie spojrzałCzytaj dalej

Ładujący się telefon przyczyną tragedii

Ze względu na coraz to nowsze funkcje w naszych telefonach, wymagają one coraz częstszego ładowania. Niestety niektóre osoby nawet na ten relatywnie krótki czas, nie mogą pozwolić sobie na odłożenie telefonu na boku.

Zdarza się nawet, że niektórzy korzystają ze swojej komórki podczas kąpieli, co normalnie może się zakończyć co najwyżej uszkodzeniem telefonu. Jednak jeżeli smartfon podłączony jest do ładowarki, to staje się śmiertelnie niebezpieczny.

Jak donosi portal Wp.pl, do tego typu wypadków dochodzi coraz częściej i zarówno francuska, jak i brytyjska policja ostrzega przed ładowaniem swoich telefonów w łazience. Jeżeli podczas kąpieli telefon wpadnie do wody, to może dojść do porażenia prądem, którego skutkiem będzie śmierć.

Specjaliści ostrzegają, że na listę osób śmiertelnie porażonych prądem trafiają coraz to młodsi i regularnie możemy usłyszeć o kolejnej tragedii. W zeszłym roku to właśnie smartfon był przyczyną zgonu 15-letniej Irinie Rybnikowej, rosyjskiej mistrzyni sportów walki.

Jednak na czarnej liście od tamtego momentu pojawiły się również inne osoby z całego świata. Ten sam problem dotyczy również laptopów, dlatego też nie podejmujmy niepotrzebnego ryzyka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularne ciastka wycofane z Biedronki. Są szczególnie niebezpieczne dla alergików
  2. Pilna decyzja GIF. Lek na stwardnienie rozsiane wycofany w całej Polsce
  3. Stowarzyszenie STOP NOP przesadziło. Ministerstwo zdrowia powiadomiło prokuraturę

Następny artykuł