Pojawił się domowy test na koronawirusa. Eksperci zatwierdzili jego skuteczność, jak działa i gdzie go dostać?

test na koronawirusa SARS-CoV-2
unsplash Cade Renfroe
Autor Klaudia Gaicka20.11.2020

Domowy test na koronawirusa SARS-CoV-2 został zatwierdzony przez Agencję Żywności i Leków (FDA). Wykonasz go całkowicie samodzielnie, a wynik otrzymasz już w 30 minut. Niestety nie dotarł jeszcze do naszego kraju, ale sytuacja wkrótce może się zmienić.

Nierzadko niektórzy z pacjentów chcieliby wykonać test w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 jednak nie robią tego z różnych względów.

Kilka tygodni temu jeden z ekspertów wspominał nawet o tzw. szarej strefie, która dotyczy osób, które mimo objawów, nie decydują się na wykonanie testu.

Szpital, na który patrzy teraz cała Polska. Zdecydowali się podjąć pewien krok, efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwaniaSzpital, na który patrzy teraz cała Polska. Zdecydowali się podjąć pewien krok, efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

Domowy test na koronawirusa SARS-CoV-2. Można wykonać go całkowicie samodzielnie. Niestety nie ma go jeszcze w Polsce

Powodów takich zachowań może być wiele. Mowa między innymi o zbyt długim czasie oczekiwania na wynik, niezbyt nasilonych objawach, czy niechęci do uziemiania pozostałych domowników.

Naprzeciw tym problemom powstał test, który bez problemu możemy wykonać w zaciszu naszego domostwa. Jak podaje portal Radiozet.pl, Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła niedawno właśnie taki sposób sprawdzania, czy nie jesteśmy zakażeni.

Test molekularny pozwala nam samodzielnie sprawdzić, czy nie jesteśmy zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2. Może on stanowić ważny element opieki zdrowotnej obywateli.

Opracowany przez firmę Lucira Health umożliwia samodzielne pobranie próbki. Stosowany powinien być w przypadku podejrzenia COVID-19. Aby go wykonać, należy pobrać wymaz z nosa, po czym umieścić próbkę w specjalnej fiolce.

Dzisiaj grzeje: 1.Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
2.Nie żyje wielki Polak, zmarł w nocy. Tragiczna wiadomość nagle obiegła media w całym kraju
3.Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę

Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źlePojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źleCzytaj dalej

Urządzenie diagnostyczne oceni, czy w naszym wymazie znajduje się szkodliwy patogen, czy może podejrzenia są nieprawdziwe i co za tym idzie, męczy nas tak naprawdę zupełnie inna choroba, np. grypa. Jest to pierwszy taki test zatwierdzony przez FDA. Agencja rekomenduje, aby osoby z pozytywnym wynikiem zgłaszały wynik do lekarza, który je skierował na badanie.

Wynik testu otrzymamy już po 30 minutach, jednak, co ważne, test nie nadaje się dla dzieci, które nie ukończyły 14 roku życia. Każdy powinien jednak pamiętać o obywatelskiej moralności, która wymaga od nas, aby mając pozytywny wynik odpowiednio się izolować.

Jak zauważa Amerykańska Agencja Żywności i Leków, pomimo tego, że wkrótce dostępne będą szczepionki na COVID-19, testowanie w dalszym ciągu pozostanie ogromnie ważne.

11-latek zabił się skacząc z balkonu. Powód sprawia, że łzy same spływają do oczu, czemu nikt mu nie pomógł?11-latek zabił się skacząc z balkonu. Powód sprawia, że łzy same spływają do oczu, czemu nikt mu nie pomógł?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstyd
  2. Studenci prześwietlili stary pergamin i natychmiast zamarli. Odkryli coś niewiarygodnego
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Agnieszka Włodarczyk uciekła z ukochanym w tropiki. Fani są zaniepokojeni, co stanie się z jej zwierzętami?
  7. Wiśniewski po raz pierwszy pokazał zdjęcie tragicznie zmarłego ojca, niezwykłe podobieństwo. Na fotografii widać również jego mamę

Następny artykuł