testy na koronawirusa
.
Autor Natalia Niewczas - 13 Listopada 2020

Wiceminister Zdrowia przedstawił pilny komunikat. Wyznał co wydarzy się 18 listopada

Wiceminister zdrowia przekazał ważny komunikat, chodzi o testy na koronawirusa. W środę 18 listopada do Polski ma trafić pierwsza partia testów antygenowych. To właśnie te testy będą ważną częścią nowej strategii na walkę z niebezpiecznym wirusem SARS-CoV-2.

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra zdrowia Waldemara Kraski w środę do Polski trafi pierwsza partia antygenowych testów na koronawirusa. Wiadomo już, jaka będzie ich dokładna liczba. Zdaniem specjalistów antygenowe testy na koronawirusa są równie skuteczne, jak testy PCR.

Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaPrzez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowiaCzytaj dalej

Antygenowe testy na koronawirusa trafią do Polski już 18 listopada

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra zdrowia, w środę 18 listopada do Polski trafi milion antygenowych testów na koronawirusa. Będzie to pierwsza partia testów, które mają dotrzeć do naszego kraju.

Stosowanie antygenowych testów na koronawirusa to część najnowszej strategii rządu na walkę z epidemią koronawirusa. Testy antygenowe są zalecane przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) oraz Polskie Towarzystwo Epidemiologów.

Jak podkreślają eksperci, antygenowe testy są równie skuteczne co testy PCR. Testy PCR są testami genowymi - do ich przeprowadzenia konieczne jest pobranie wymazu z nosogardzieli pacjenta (ujawnia obecność materiału genetycznego wirusa w organizmie pacjenta).

Przewaga antygenowych testów na koronawirusa polega na skróceniu czasu od pobrania próbki do otrzymania wyniku. Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, wynik testu antygenowego jest dostępny po ok. 20 minutach od jego wykonania.

Do wykonania testu antygenowego również niezbędny jest wymaz z nosogardzieli pacjenta. Różnica polega na tym, że antygenowy test na koronawirusa wykrywa cząstki białkowe patogenu (antygeny), a nie jego materiał genetyczny.

Antygenowe testy na koronawirusa w pierwszej kolejności będą wykonywane pacjentom objawowym. Wszystko po to, by izolować chorych na COVID-19 od osób zdrowych i ograniczyć transmisję wirusa.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.Pilna ewakuacja, 12 zastępów straży w akcji, ogień i dym było widać z daleka. Pożar w dużym szpitalu
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaCzytaj dalej

Waldemar Kraska zaznaczył, że antygenowe testy na koronawirusa najpierw zostaną przekazane do szpitalnych oddziałów ratunkowych; często to właśnie tam potwierdzenie lub wykluczenie choroby COVID-19 jest pierwszą czynnością, jaką podejmuje personel medyczny. Testy znacznie skrócą czas oczekiwania na wynik, co tym samym przyspieszy proces ewentualnego leczenia.

W piątek 13 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 051 nowych zakażeniach wirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie resort przekazał przykre wiadomości o śmierci 419 zakażonych koronawirusem pacjentów.

Wszystko stało się jasne. Eksperci właśnie przekazali najnowsze wyniki badań, chodzi o maseczkiWszystko stało się jasne. Eksperci właśnie przekazali najnowsze wyniki badań, chodzi o maseczkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda Polsatu rozgrzała fanów do czerwoności. Niczego się nie wstydzi, zdjęcie z rajskiej plaży aż onieśmiela
  2. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał
  7. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

Następny artykuł