Tomasz Stockinger przeszedł poważną operację na otwartym sercu. Jaki jest stan zdrowia aktora?

tomasz stockinger operacja serca
fot. https://www.youtube.com/ teleteam TV
Autor Klaudia Gaicka24.05.2020

Tomasz Stockinger opowiada o swoich przeżyciach z ostatnich kilku miesięcy. Aktor "Klanu", u którego wykryto wadę serca, przeszedł poważną operację. Dziś czuje się już lepiej, wciąż nie może jednak zapomnieć niektórych sytuacji ze szpitala.

Tomasz Stockinger już niedługo powróci na plan filmowy serialu „Klan”. Jak podaje serwis Plejada.pl, aktor był przez jakiś czas nieobecny, ponieważ miał operację na otwartym sercu.

Depresja występuje coraz częściej. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy?Depresja występuje coraz częściej. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy?Czytaj dalej

Tomasz Stockinger o swoich przeżyciach

Lekarz wykrył wadę serca podczas rutynowych badań wykonywanych po zapaleniu płuc. Jego stan był poważny, jednak teraz czuje się już lepiej. Rekonwalescencja po operacji zajęła mu kilka miesięcy. Aktualnie aktor planuje niedługo wrócić na plan słynnego serialu.

– Wracam na plan „Klanu". Są plany, żeby zdjęcia zacząć już na początku czerwca. Sam wrócę albo wraz z rozpoczęciem zdjęć, albo w połowie czerwca. Na pewno już niedługo! – opowiada Tomasz Stockinger.

Mimo że od operacji minęły dopiero 4 miesiące, aktor czuje się już znacznie lepiej i powoli wraca do pełni swoich sił.

– Wydaje mi się, że wszystko przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Wszystko się goi, co prawda powoli, ale systematycznie. Wielu lekarzy mówi, że tak naprawdę potrzeba około pół roku, by wrócić do pełnej formy, ale najważniejsze są pierwsze trzy miesiące. Te przebiegły bardzo dobrze. Nie czuję, by coś było nie tak, nie czuję większego zmęczenia, bo dużo ćwiczyłem w te miesiące po operacji. Wydaje mi się, że wszystko jest ok, ale organizm potrzebuje trochę czasu, by opłukać się z tych lekarstw, które jeszcze biorę. Ale tak, jak chodzę na spacery czy wycieczki, nawet rowerowe, to jest ok – podkreślił aktor w wywiadzie dla Plejada.pl.

Aktor zaznaczył jednak, że wciąż męczą go wspomnienia ze szpitala. Pomimo tego, że fizycznie czuje się już lepiej, to ciągle przypominają mu się ostatnie miesiące. Tomasz Stockinger boleśnie odczuł doświadczenia ze szpitala.

– O ile jestem w dobrej formie fizycznej, to w grę wchodzą też te psychiczne sprawy. Gdzieś z tyłu głowy jeszcze jestem "draśnięty" tym wszystkim, co przeszedłem. Mam traumę, bo widziałem osoby cierpiące, umierające czy pozostające w różnych śpiączkach. Sam byłem przez jakiś czas w beznadziejnym stanie. Czułem strach, bo byłem tak blisko najgorszego, ale powolutku wracam! – opowiada aktor.

Pana Tomasza spotkała również bardzo nieprzyjemna sytuacja ze strony jednego z serwisów plotkarskich. Aktor dostał w tej sprawie sporo telefonów, kiedy był jeszcze w szpitalu. Okazało się, że serwis plotkarski zamieścił nekrolog mężczyzny…

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze nie dawali mu praktycznie żadnych szans. Do szpitala trafił 16-latek ze strzałą w głowie

2. Myśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażająca

– Zadzwoniło do mnie kilka osób, w tym Dariusz Lewandowski, bo jego teść, czyli Paweł Deresz, znalazł na jakimś portalu mój nekrolog... Nie wiem, jak to nazwać... Obrzydliwe? Kompetentne? Czy ktoś to robi specjalnie? Prowokuje? Rżnie głupa? Nie pierwszy raz piszą o kimś, że ktoś umarł, a później okazuje się, że umarł, ale ktoś inny... Ale jest taki przesąd, że jak ogłoszą, że ktoś umarł, to znaczy, że będzie długo żył! – wspomina Pan Tomasz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyrwała marchewkę w ogródku, spojrzała na nią i zastygła. Przypadkiem rozwiązała zagadkę od 13 lat spędzającą sen z powiek całej rodzinie
  2. Nastolatki zostały zgwałcone na ulicy. Policja ukarała je mandatem, powód dosłownie odbiera mowę
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Dwa nowe mandaty. Właściciele zwierząt i kierowcy muszą uważać, mogą zapłacić nawet 5 tys. zł kary

Następny artykuł