Trądzik coraz częściej pojawia się u mężczyzn
screen youtube.com/tvnpl
Autor Karol Zaborowski - 11 Października 2019

Problem, który dotyka coraz większą ilość mężczyzn. Walczy z nim również Dawid Podsiadło

Trądzik może znacznie wpływać na nasze życie, o czym na własnej skórze przekonuje się coraz większa ilość dorosłych mężczyzn. Problem ten dotyka zarówno zwykłe osoby, jak i gwiazdy. Zmaga się z nim między innymi Dawid Podsiadło.

Trądzik najczęściej kojarzy nam się z okresem dojrzewania, kiedy to w naszym ciele buzują hormony, co może mieć właśnie wpływ na pojawianie się nieestetycznych wyprysków na naszej skórze. Oczywiście przyczyn trądziku jest znacznie więcej i można do nich zaliczyć, chociażby czynniki zewnętrzne, stres, czy też złą dietę.

Co więcej, wyleczenie go wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać i chociaż problem ten dotyka znacznie częściej kobiet, to specjaliści obserwują coraz częstsze pojawianie się trądziku również u dorosłych mężczyzn.

Trądzik może wpływać nie tylko na skórę

Już co drugi mężczyzna w wieku 20-29 lat ma problemy z trądzikiem, ale na szczęście odsetek ten zmniejsza się wraz z wiekiem. Mimo to stanowi to poważny problem, który w niektórych przypadkach może doprowadzić do naprawdę poważnych schorzeń, które nie są związane z naszą skórą.

Nie da się ukryć, że trądzik nie wygląda raczej estetycznie, przez co znacząco wpływa na samoocenę i akceptację samego siebie. U osób zmagających się z nim obserwuję się znaczący spadek, jeżeli chodzi o pewność siebie, a co za tym idzie, pacjenci mogą wręcz unikać kontaktów z innymi ludźmi ze względu na swój wygląd.

To natomiast może w prosty sposób prowadzić nawet do depresji, która jest bardzo poważną chorobą psychiczną. Z tego też względu mężczyźni coraz częściej sięgają po kosmetyki, które mają na celu zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie wyprysków na swojej twarzy.

Jak podaje portal Wp.pl, Dawid Podsiadło już od dłuższego czasu zmaga się z trądzikiem, który stara się ukrywać pod warstwą makijażu. Jest to coraz popularniejszy sposób na walkę z nim wśród mężczyzn, który niestety nie przynosi skutków leczniczych, ale może podnieść samoocenę i pewność siebie u pacjenta. Trzeba jednak na to uważać, ponieważ źle dobrany podkład może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Pamiętajmy, że nie powinniśmy się wstydzić, prosić o pomoc specjalistę, jeżeli nasze problemy dermatologiczne wymknął się spod kontroli. Dzięki temu lekarz odbierze środki, które pomogą nam z chorobą. Możliwe jest również wypisanie specjalnej recepty, dzięki której w aptece zostanie wykonana dla nas specjalna maść recepturowa.

Następny artykuł