Tragedia na kopalni w Mjanmie
pixabay.com/paologhedini
Autor Barbara Bujar - 4 Lipca 2020

Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób

Tragedia, do której doszło w czwartek w Mjanmie, spowodowała śmierć ponad 160 osób. Pracujący w kopalni górnicy zostali przysypani ziemią, która osunęła się wskutek ulewnych deszczy. Na miejscu wciąż trwa akcja poszukiwawcza. Ratownicy nie są pewni, czy odnaleźli już wszystkie ofiary zdarzenia.

Mjanma to państwo położone w południowo-wschodniej Azji, które wcześniej było znane pod nazwą Birma. Na jego terenie górnicy zajmują się wydobywaniem jadeitu, niezwykle rzadkiego szlachetnego minerału. W czwartek wskutek ulewnych deszczy prace w kopalni zostały wstrzymane. Nie wszyscy się jednak do tego zastosowali. Jak informuje Wirtualna Polska, część niezależnych górników, którzy nie byli związani z żadną konkretną firmą, kontynuowali poszukiwania unikalnych i wiele wartych kamieni. Ich praca skończyła się tragicznie. Z powodu ulewy ziemia osunęła się ze zbocza i przysypała obywateli Mjanmy. Tragedia pozbawiła życia ponad 160 osób.

Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dniaKobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dniaCzytaj dalej

Tragedia w kopalni przyczyną śmierci ponad 160 osób. Relacje świadków zdarzenia są przerażające

Według podanych informacji kopalnie, w których górnicy wydobywają jadeit, przynoszą w Mjanmie około 31 milionów zysków rocznie. Z tego powodu poszukiwania kamieni są dla obywateli tak ważne. Niestety muszą oni pamiętać o ulewnych deszczach, które są w ich kraju bardzo znanym zjawiskiem. Często dochodzi wtedy do osuwisk ziemi, które są poważnym zagrożeniem dla znajdujących się w pobliżu ludzi. W 2015 roku z tego powodu zginęły 133 osoby. W czwartek sytuacja była jeszcze poważniejsza. Najnowsze informacje mówią o 162 zmarłych górnikach. To już piąty wypadek w tej kopalni.

- Egzekwowanie przepisów górniczych na tym terenie praktycznie nie istnieje – podaje mmtimes.com cytowany przez Wirtualną Polskę.

W czasie tragedii górników w ogóle nie powinno być na terenie kopalni, ponieważ prace na niej zostały wstrzymane. Ich decyzja o kontynuacji poszukiwań była indywidualna i skończyła się dramatycznie. Ratownicy, którzy przeszukiwali osuniętą ziemię nadal nie są pewni, czy odnaleźli już wszystkich. Według nich śmierć mogło ponieść nawet ponad 200 osób. Wiadomo, że nie mieli szans. Jak relacjonuje świadek zdarzenia, wszystko działo się bardzo szybko.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Wypłacasz z bankomatu, szykuj się na niespodziankę. Całą kwotę możesz dostać w jednym banknocie

- To był moment. Słychać było krzyki "biegnij". Dosłownie w ciągu minuty wszyscy na dole wzgórza zniknęli. Czuję pustkę w swoim sercu. Nadal mam gęsią skórkę, gdy o tym mówię. Ludzie wołali o pomoc, ale my nie byliśmy im w stanie jej udzielić - powiedział w rozmowie z agencją Reuters.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję
  2. Prezydent boi się o Agatę i Kingę Dudę. Miał zostać poinformowany o planowanych atakach
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Tragiczne informacje na temat zdrowia Michaela Schumachera. Media : cierpienie jest coraz większe

Następny artykuł