Tragedia: morska
pixabay_Pexels
Autor Damian Witoń - 10 Czerwca 2020

Wielka tragedia na morzu. Nie żyje 20 osób, Straż Przybrzeżna szuka kolejnych

Tragedia na morzu. U wybrzeży Tunezji znaleziono ciała pasażerów łodzi zmierzającej w kierunku Włoch. Straż Przybrzeżna szuka ocalałych. Niestety nie wiadomo, czy ktokolwiek przeżył katastrofę.

Tragedia na morzu. U wybrzeży Tunezji zatonęła łódź, na której znajdowało się około 50 osób. Straż Przybrzeżna rozpoczęła poszukiwania ofiar. Jak dotąd znaleziono 20 ciał. Nie wiadomo, czy ktokolwiek przeżył katastrofę.

30-latek uskarżał się na ból brzucha. Po zrobieniu prześwietlenia lekarze przecierali oczy ze zdumienia30-latek uskarżał się na ból brzucha. Po zrobieniu prześwietlenia lekarze przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Tragedia morska u wybrzeży Tunezji

Według informacji podawanych przez agencję Reutera łódź przewożąca ponad 50 osób wyruszyła w miniony weekend z Afryki do Włoch. Na jej pokładzie znajdowali się emigranci, którzy uciekali ze swojego kraju w poszukiwaniu lepszego życia.


Podczas przemierzania Morza Śródziemnego łódź z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zatonęła. Pierwsze ciała znaleziono we wtorek u wybrzeży Tunezji. Straż Przybrzeżna i wojsko natychmiast zaczęły działania. Do tej pory udało im się znaleźć 20 ciał ofiar tragedii. Nie wiadomo, co stało się z resztą emigrantów. Niestety wraz z upływem czasu szanse na to, że uda się znaleźć ocalałych, drastycznie maleją.


Tragedia, która wydarzyła się w tym tygodniu, jest kolejną, jeśli chodzi o zdarzenia związane z przepływem migrantów z Afryki do Europy. Jak podaje portal o2.pl, rok temu 86 Afrykańczyków utonęło po tym, jak ich łódź wywróciła się w trakcie podróży z Libii na Stary Kontynent.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Supernowoczesna Biedronka w Gdyni. Nowa placówka z zadziwiającymi technologiami [ZDJĘCIA]


W czasie pandemii koronawirusa migracja była znacząco ograniczona przez obostrzenia, dotyczące zamknięcia granic. Teraz gdy powoli wracamy do normalności, jeśli chodzi o funkcjonowanie państw Europy, problem powraca. Według przewidywań włoskich urzędników aż 20 tysięcy osób z Tunezji i Libii zamierza w najbliższym czasie, dostać się do ich kraju.


Możliwe zatem, że podobne tragedie będą zdarzały się w przyszłości. Emigranci z Afryki przeważnie przemierzają Morze Śródziemne na łodziach o fatalnym stanie technicznym. Bywa, że sami budują swoje tratwy ze złomu i innych materiałów wątpliwej użyteczności. Co więcej, na łodziach jest ich często znacznie więcej, niż powinno, aby rejs był w miarę możliwości bezpieczny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina w bloku na Mazowszu. Zginęły dwie osoby, jedna jest ciężko ranna
  2. Macie konto w PKO BP, czy Santanderze? Banki wydają ostrzeżenia, pieniądze znikają z kont a oszuści są coraz bardziej przebiegli
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Radosław Majdan został ojcem. Z samego rana doczekaliśmy się radosnej nowiny, gratulujemy

Następny artykuł