Trampolina: lekarze ostrzegają
fot. facebook.com
Autor Karol Zaborowski - 7 Listopada 2019

Lekarze pilnie ostrzegają rodziców. Dzieci do pewnego wieku pod żadnym pozorem nie powinny skakać na trampolinie

Trampolina stanowi wyposażenie niejednego ogródka. Zabawa na niej może stanowić dla dziecka doskonałą formę aktywnej zabawy, a nawet zainteresować szeroko rozumianą gimnastyką. Mimo to lekarze ostrzegają, że nie wszystkie dzieci mogą z nich korzystać.

Trampolina, na której bawią się dzieci, powinna zawsze być otoczona ochronną siatką. Co więcej, dobrze by było, gdyby nad uczestnikami zabawy cały czas czuwała osoba dorosła, ponieważ dzieci mogą zwyczajnie nie przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z trampoliny. Niestety nawet to nie zapewnia im całkowitego bezpieczeństwa.

Przekonało się o tym małżeństwo, które wybrało się ze swoim 3-letnim synkiem do parku rozrywki. Mały Colton jest bardzo energicznym i wesołym dzieckiem, przez co, kiedy tylko zobaczył w parku trampolinę, to od razu zapragnął na niej poskakać. Jego mama Kait Ellen i jej mąż nie widzieli żadnych przeciwwskazań i pozwolili malcowi spełnić swoje małe marzenie. Bardzo szybko pożałowali tej decyzji.

Możesz podziękować naszemu dermatologowi. Prosty trik na usunięcie brązowych plam z twarzy i ciałaMożesz podziękować naszemu dermatologowi. Prosty trik na usunięcie brązowych plam z twarzy i ciałaCzytaj dalej

Trampolina posłała 3-latka do szpitala

Początkowo zabawa Coltona przebiegała wręcz fenomenalnie, a z jego twarzy nie znikał radosny uśmiech. Niestety nie trwało to długo, bo już po chwili jego rodzice usłyszeli, jak chłopiec zaczyna przeraźliwe krzyczeć z bólu. Kiedy zobaczyli syna leżącego i całego zapłakanego, natychmiast zabrali go do szpitala.

Po wykonaniu prześwietlenia okazało się, że Colton ma złamaną kość udową. Rodzice chłopca nie mogli uwierzyć, że mógł doznać takiego urazu przez skakanie na trampolinie. Jednak lekarze wytłumaczyli im, że dzieci do 6 roku życia w ogóle nie powinny korzystać z takich atrakcji.

Jest to spowodowane tym, że ich kości wciąż się rozwijają i nie mają tak dużej wytrzymałości, jak u osób dorosłych. Co więcej, podczas skakania na trampolinie nasze nogi muszą znosić naprawdę duże przeciążenia, a w połączeniu z delikatnymi kośćmi dzieci, taka zabawa bardzo szybko może zakończyć się nie lada tragedią. Kolejną sprawą jest fakt, że dzieci nie posiadają jeszcze tak dobrze rozwiniętej koordynacji ruchowej, przez co mogą skakać na wyprostowanych nogach, a to może prowadzić do przeprostu w kolanach.

Na szczęście jak donosi portal Mirror, mały Colton nie odniósł żadnych innych obrażeń, a dzięki pomocy ze strony lekarzy cieszy się teraz pełnym zdrowiem. Chociaż dobrych kilka tygodni musiał spędzić w gipsie, co nie do końca mu się podobało. Historia ta pokazuje, że warto uświadamiać rodziców, że nie każda zabawa jest odpowiednia dla tak małego dziecka. Dzięki temu można uniknąć wielu wypadków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolor moczu mówi wiele o Twoim zdrowiu. Jeden z nich może świadczyć o nowotworze, natychmiast idź do lekarza!
  2. Lekarze rozcięli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Ale zobaczyli, co naprawdę było w środku i pobledli
  3. Pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. "To, co zobaczyłam w kroczu, było niewyobrażalne"

Następny artykuł