Truskawki są zdrowe, ale drogie
pixabay.com/piviso
Autor Barbara Bujar - 1 Czerwca 2020

Truskawki są zarówno pyszne, jak i zdrowe. Niestety ich cena potrafi zwalić z nóg

Truskawki to jedne z najpopularniejszych owoców. Wszyscy czekają sezon letni, by móc cieszyć się ich smakiem. Dodatkowo owoce to wspaniałe źródło witamin. Warto, więc pamiętać o nich w swojej diecie. Niestety w tym roku cena truskawek zaskakująco wzrosła. Z tego powodu owoce stały się przedmiotem kradzieży. Do jednej z nich doszło w Pachnowoli, która leży niedaleko Puław.

Truskawki to naturalna dawka witamin dla organizmu, która w dodatku wspaniale smakuje. Owoce zawierają witaminy C, A, E, K i B, dodatkowo są źródłem takich minerałów jak wapń, żelazo, czy magnez. Nie jest więc zaskoczeniem, że kiedy nadejdzie sezon letni, w którym świeże krajowe truskawki są już dojrzałe, wszyscy chcieliby ich skosztować.

W tym roku zainteresowanie truskawkami wzrosło przede wszystkim ze względu na ich cenę. Zgodnie z informacją, jaką podaje portal wp.pl, waha się ona w granicach 12 – 15 zł (za łubiankę, ok 2 kg), a wcześniej była jeszcze wyższa. Taka sytuacja na rynku doprowadziła do wielu kradzieży owoców. Jedna z nich wydarzyła się niedawno niedaleko Puław.

Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyćObjawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Krajowe truskawki przedmiotem kradzieży

200 kg truskawek zniknęło ostatnio z jednej z plantacji w Pachnowoli. Ogromne straty odkrył plantator, który przyszedł na miejsce razem ze swoimi pracownikami. W przeliczeniu na pieniądze, byłoby to dla niego około 2 tys. zł. Mężczyzna twierdzi, że mimo zgłoszenia sprawy na policję, nikt nie zajął się jego obrabowaną plantacją.

- Mogło być tak, że zgłoszenie było telefoniczne i w danym momencie policjanci zajmowali się innymi interwencjami. Wtedy osoba zgłaszająca powinna otrzymać informacje, w jaki sposób o tym, w jakiej formie może ona powiadomić policję - komentarz podkom. Ewy Rejn-Kozak, oficerki prasowej Komendy Powiatowej Policji w Puławach czytamy na stronie wp.pl.

Kobieta dodała, że nie słyszała o szczegółach sprawy i będzie musiała się z nią zapoznać.

Dzisiaj grzeje: 1. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?

2. Niemal 2 miliony Polaków zażywa jeden lek. Uwaga, może zwierać rakotwórczą substancję

Opisana kradzież nie była niestety jedynym takim przypadkiem w tym roku. Lokalne media informują o podobnych zdarzeniach, w których zazwyczaj giną mniejsze ilości owoców. Plantatorzy, którzy przychodzą rano, aby zebrać truskawki, znajdują na miejscu oberwane krzaczki. Najwięcej takich incydentów zdarza się właśnie w okolicy Puław.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cukier do herbaty wsypujesz przed czy po zalaniu wrzątkiem? Kolejność ma ogromne znaczenie, mnóstwo ludzi popełnia wielki błąd
  2. Krzysztof Jackowski nagrał nowe wideo. Wyjawił prawdę o koronawirusie?
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunek

Następny artykuł