Trzustka: produkty które szkodzą
fot. wikimedia.org/ Süleyman Habib 04:02, 19 April 2007 (UTC)
Autor Karol Zaborowski - 14 Maja 2020

Produkty, które w największym stopniu szkodzą naszej trzustce. Lepiej z nich zrezygnować

Trzustka, choć niewielka to odpowiada za wiele ważnych procesów w naszym organizmie. Z tego też względu warto o nią zadbać. Niestety niektóre z produktów, które goszczą na naszych stołach, mogą prowadzić do jej uszkodzenia.

Trzustka pomaga nam w trawieniu, a także odpowiada za produkcję takich hormonów, jak chociażby insulina, która odpowiada za odpowiedni poziom cukru w naszej krwi. Niestety przygotowując niektóre dania, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jej szkodzimy.

Oczywiście na szczycie listy produktów szkodliwych dla naszej trzustki znajdują się papierosy oraz alkohol. Jednak mają one negatywny wpływ na znacznie więcej elementów naszego ciała i raczej nikogo nie trzeba do tego przekonywać. Inaczej ma się rzecz z produktami, które często nieświadomie dodawane są do naszej diety.

Przełom na skalę Europy. Słowenia ogłosiła koniec epidemiiPrzełom na skalę Europy. Słowenia ogłosiła koniec epidemiiCzytaj dalej

Dieta, a nasza trzustka

Popularne powiedzenie mówi, że jesteśmy tym, co jemy. Nie ulega wątpliwości, że dieta ma ogromne znaczenie, jeżeli chcemy prowadzić zdrowy tryb życia. Również niektóre choroby wymuszają na nas rezygnację z określonych produktów. Natomiast jeżeli chcemy zadbać o swoją trzustkę, to powinniśmy unikać takich rzeczy, jak chociażby smażone dania.

Niestety tłuste rzeczy nie służą naszemu zdrowiu, szczególnie jeśli znajdują się w nich tłuszcze trans. Co więcej, również cholesterol oraz nasycone kwasy tłuszczowe również nie są najlepsze dla naszej trzustki. Można je znaleźć, chociażby w podrobach, które jak podaje portal medonet.pl, jeszcze jakiś czas temu były uznawane za jedzenie dla biedoty, ale teraz znowu wracają do łask i sięga po nie coraz więcej osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Niewiarygodne co zrobili z grobem Jana Pawła II. Na 3 dni przed jego setną rocznicą urodzin

Kolejny na liście niestety jest cukier, którego duża zawartość w diecie, może prowadzić do nadwagi, a także otyłości. Niestety nadmiar zbędnych kilogramów znacząco zwiększa ryzyko zaburzeń w pracy trzustki, a co za tym idzie pojawienia się u nas cukrzycy.

Dlatego chcąc o nią zadbać, powinniśmy pilnować, aby nasza dieta była raczej niskotłuszczowa i zawierała jak najmniej cukru.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego pomidory pękają na krzaku? Zła oznaka, wysyłają ważny sygnał, musisz działać z rozmysłem
  2. Dagmara Kaźmierska nie może się pozbierać. Własny syn złamał jej serce
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Unijny kraj ogłosił koniec epidemii. Znosi restrykcje dla obywateli i turystów

Następny artykuł