Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie

TVN przekazało informacje o koronawirusie w polskich szkołach
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Barbara Bujar12.10.2020

TVN przekazało wstrząsające informacje. Na terenie polskich placówek edukacyjnych powstaje coraz więcej ognisk koronawirusa. Patogen rozprzestrzenia się nie tylko wśród uczniów, ale także nauczycieli. Niedawno z powodu zakażenia zmarło dwoje z nich. Związek Nauczycielstwa Polskiego coraz bardziej boi się o swoją sytuację. W tym celu apeluje do rządu o podjęcie istotnych działań. Niestety bezskutecznie.

Stacja TVN podjęła temat koronawirusa w polskich szkołach. Sytuacja, która z dnia na dzień ulega pogorszeniu, wzbudza wśród społeczeństwa coraz więcej kontrowersji. Wielu obywateli uważa, że edukacja znów powinna odbywać się w trybie zdalnym lub przynajmniej hybrydowym. Do takiego stanowiska dołączają także pedagodzy, którzy boją się o swoje zdrowie i życie. W ostatnim czasie ich strach stał się jeszcze większy. Powodem tego była śmierć dwojga nauczycieli.

Wiele osób miało nadzieję do samego końca. Nie żyje 2-letnia LiliankaWiele osób miało nadzieję do samego końca. Nie żyje 2-letnia LiliankaCzytaj dalej

Niepokojące doniesienia TVN. Śmierć nauczycieli wzbudziła strach w polskich szkołach

Jak donosi TVN24, tylko w październiku z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dwoje młodych nauczycieli. Jednym z nich był 31-letni Kamil Pietrzyk, który prowadził zajęcia z języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Mężczyzna w poważnym stanie trafił do szpitala. Niestety, jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem. O śmierci polonisty poinformowała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, nauczyciela SP5 Kamila Pietrzyka. Składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia i otuchy dla Rodziny, bliskich i przyjaciół Kamila – treść komunikatu opublikowanego na stronie zawierciańskiej placówki cytuje TVN24.

Pana Kamila wszyscy zapamiętają jako młodego, barwnego i bardzo lubianego człowieka, który wiele osób zarażał swoją pasją. Według ustaleń lekarzy zmarł z powodu COVID-19. Nie miał żadnych chorób współistniejących. Z podobnym przypadkiem spotkała się Szkoła Podstawowa w Osieku nad Wisłą. 11 października odeszła jedna z pracujących tak pedagożek. Pani Beata Ćwik-Rumińska miała 44 lata.

W obliczu takich wydarzeń wśród uczniów i nauczycieli rośnie strach o własne zdrowie i życie. Pracownicy i dyrektorzy zachęcają młodszych i siebie nawzajem do nawiązywania kontaktu z pedagogami szkolnymi i psychologami, którzy pomogą im w opanowaniu pojawiającej się paniki. Dodatkowo proszą, aby nie lekceważyć zagrożenia i wspierać się nawzajem. Jeden z takich apeli został wydany także przez włodarzy z Obrowa.

- (…) Niech ich walka z chorobą przypomina nam, że musimy dbać o siebie, że nie wolno lekceważyć zagrożenia. Prosimy, dbajcie o siebie! (…) Jako mieszkańcy wiele wspólnie przeszliśmy. Pokażmy, że i teraz stanowimy wspólnotę ludzi odpowiedzialnych za siebie i wspierających się – przekazali.

Specjalne kroki postanowili podjąć także członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego na czele ze Sławomirem Broniarzem. Związkowcy wystosowali do rządu prośbę o podjęcie niezbędnych według nich działań. Zaapelowali między innymi o zmniejszenie liczebności klas, automatyczne przechodzenie na nauczanie zdalne szkół w czerwonych strefach, wyposażenie pracowników w sprzęt ochrony osobistej, dostępność do bezpłatnych testów na koronawirusa dla pracowników edukacyjnych oraz o doposażenie szkół w środki czystości i dezynfekcji.

Dzisiaj grzeje: 1.Bill Gates przewiduje, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Podał konkretny termin i warunek, który musi być spełniony
2.Już niedługo mieszkańcy bloków mogą przeżyć niemałe zaskoczenie. Budynki przejdą nietypową modernizację
3.Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne

Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe krokiLekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe krokiCzytaj dalej

- Edukacja jest ważna, ale zdrowie i życie milionów uczniów i nauczycieli jest najważniejsze. Obowiązkiem państwa jest zapewnienie bezpiecznych warunków nauki i pracy uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty! Dlatego stanowczo domagamy się od rządu zapewnienia bezpiecznych warunków kształcenia w czasie pandemii – napisali w apelu.

Niestety na ten moment rząd pozostaje głucha na prośby nauczycieli i nie widzi podstaw do tego, by zmieniać przyjęte od września system nauczania. Potwierdził to między innymi Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji prasowej.

Są nowe wytyczne dla szkół. MEN podjęło już decyzjęSą nowe wytyczne dla szkół. MEN podjęło już decyzjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczyciel się wygadał nt. szkolnych wycieczek. Rodzice nie będą zadowoleni
  2. NASA udostępniła niesamowite nagranie. Widok zapiera dech w piersi, planeta jest gigantyczna
  3. Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich
  4. Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejsca
  5. Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artysta
  6. Najtańszą sałatkę z 3 składników robi się w 3 minuty. Zastąp nią obiad, będziesz wniebowzięty

Następny artykuł