Gwiazda TVN dowiedziała się, że ma raka. Przeszła operację usunięcia piersi, niestety lekarze obawiają się nawrotu choroby

TVN - Natalia Dawidowska przeszła raka piersi
pixabay
Autor Barbara Bujar15.11.2020

Uczestniczka „Big Brothera” emitowanego na antenie TVN 7 po raz pierwszy tak szczerze opowiedziała o swoim zdrowiu. Natalia Dawidowska przyznała, że w ostatnim stoczyła trudną walkę o powrót do zdrowia. Wskutek choroby nowotworowej musiała usunąć obie piersi. „Ja mam dopiero 30 lat, a ja już jestem po raku” - wyznała.

Natalia Dawidowska zyskała popularność dzięki programowi „Big Brother”, który po latach został reaktywowany przez stację TVN 7. Młoda kobieta wzięła udział w drugiej edycji show i choć nie udało jej się wygrać, dzięki swojej osobowości na długo zapadła w pamięci widzów. Mimo to szybko zniknęła ze świata show-biznesu i wyjechała do Wielkiej Brytanii.

Po chwilowej nieobecności Natalia Dawidowska znów pojawiła się w polskich mediach. Tym razem udzieliła wywiadu dla programu „Dzień Dobry TVN”. Podczas rozmowy z Anną Senkarą ze łzami w oczach opowiedziała o problemach zdrowotnych, których doświadczyła już za granicą.

Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej naradyPoważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej naradyCzytaj dalej

Natalia Dawidowska w szczerym wywiadzie dla TVN-u. Opowiedziała o walce z rakiem piersi

Pierwsze objawy choroby Natalia Dawidowska zauważyła u siebie w styczniu. Kiedy z jej sutka zaczęła sączyć się krew, w jej głowie zaczął narastać niepokój. Niedługo później pierś zaczęła ją boleć, a pod skórą pojawił się wyczuwalny guzek. Mimo to kobieta nie chciała słyszeć o lekarzu.

- Gdyby nie moja przyjaciółka, Ewelina, która jest razem ze mną tutaj właśnie w Anglii, gdyby ona mnie tak naprawdę nie zaciągnęła do samochodu, nie zawiozłaby mnie na SOR tutaj do szpitala (…) to do dnia dzisiejszego podejrzewam, że bym nawet nie wiedziała, że mam raka – przyznała Dawidowska.

Dziś wie, że odbycie konsultacji lekarskiej było jej najlepszą decyzją. Diagnozę starała się przyjąć spokojnie. Niedługo później rozpoczęła wszystkie niezbędne badania.

- Ja tak naprawdę miałam, mam duże szczęście, że mi się udało w taki sposób po prostu przejść, że doszło w przeciągu jednego miesiąca do zrobienia wszystkich badań, do zrobienia operacji i w chwili obecnej mogę siedzieć, bo prawda jest taka, że kto wie... – mówiła.

Walka o powrót do zdrowia nie była łatwa. 30-latka dochodziła do siebie w obcym kraju, w którym nie miała przy sobie najbliższych. Zamiast wsparcia otrzymała natomiast krytykę ze strony internautów, którzy zarzucali jej, że chce wykorzystać chorobę do zyskania większej popularności. Mimo to wiedziała, że musi być silna.

- Ja podjęłam decyzję, że wycinamy po prostu obie piersi od razu, żeby nie było możliwości nawrotu tej choroby. (...) Wielokrotnie o tym mówiłam - pomimo tego, że wyglądam jak wyglądam, że mam styl bardziej męski, niż kobiecy, że zajmuję się bardziej męskimi rzeczami, to nie oznacza, że ja nie jestem kobietą. Ja się urodziłam kobietą, ja jestem kobietą i ja siebie akceptuję jako kobietę. Ja mam dopiero 30 lat, a ja już jestem po raku piersi – dodała Natalia.

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.10 zastępów straży, w akcji grupa poszukiwawcza, 3 osoby pod gruzami. Tragedia w centrum Polski
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Pilny apel WHO. Mocne słowa i wytyczne, od których zależy nasze bezpieczeństwoPilny apel WHO. Mocne słowa i wytyczne, od których zależy nasze bezpieczeństwoCzytaj dalej

Uczestniczka „Big Brothera” ma świadomość, że choroba nowotworowa może powrócić. Nie ukrywają tego również lekarze, którzy w jej w przypadku ocenili ryzyko nawrotu jako wysokie. Dziś Natalia wie jednak, że warto walczyć. Apeluje o to do każdej kobiety.

- Chcę po prostu pokazać innym kobietom, że warto walczyć. I nieważne czy się ma te piersi czy się nie ma tych piersi – przekazała.

Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczegoSzpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat: Dziesiątki ofiar śmiertelnych i zaginionych. Żywioł za granicą nie oszczędził nikogo. Odradzamy wszelkie podróże
  2. Kuriozalna sytuacja. Twitch banuje streamerów za nagrywanie gier z dźwiękiem
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. Kiedy odebrała psa z salonu, chciało jej się płakać. Fryzjer okaleczył zwierzę na całe życie, nie chodzi o fryzurę
  7. Uwaga: Pilny komunikat Poczty Polskiej do wszystkich Polek i Polaków. Mówią o 27 listopada i 4 grudnia, chodzi o zmianę procedur

Następny artykuł