tvn ujawnia niepokojące fakty
fot. https://pixabay.com/ stevepb
Autor Klaudia Gaicka - 16 Lipca 2020

Centra handlowe znikną z Polski? Scenariusz jest bardziej realny, niż wydaje się na pierwszy rzut oka

TVN ujawnia prawdę na temat centrów handlowych. Zdania ekspertów są podzielone, część z nich obawia się o przyszłość sklepów, inni są spokojni. Na rynku jest już pierwsza ofiara, wielu wskazuje jednak, że problemy Sukcesji nie zaczęły się wraz z wirusem, a dużo wcześniej. Pandemia SARS-CoV-2 weryfikuje projekty.

TVN poruszył temat, który już dłuższy czas martwił wielu przedsiębiorców. Przed pandemią nasz kraj był pełen inwestorów, chcących działać, dziś sytuacja się zmieniła. Wielu przedsiębiorców walczy o przetrwanie, również tych prowadzących centra handlowe i sklepy w nich zawarte.

Pierwsze przypadki COVID-19 w Polsce odnotowano blisko 4 miesiące temu (na początku marca). Rządzący zdecydowali o zamknięciu centr handlowych i sklepów od 14 marca. Wyjątek stanowiły przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą artykułów pierwszej potrzeby, takich jak spożywcze, medyczne lub kosmetyczno-higieniczne.

GIS ostrzega. Na polskich ulicach pojawił się nowy, ekstremalnie niebezpieczny dopalaczGIS ostrzega. Na polskich ulicach pojawił się nowy, ekstremalnie niebezpieczny dopalaczCzytaj dalej

TVN ujawnia, co stało się z sukcesją. Wielu ekspertów obawia się o dalszy los centrów handlowych, inni z kolei uspokajają

Taki stan rzeczy przyniósł ogromne straty, zarówno właścicielom sklepów, jak i właścicielom obiektów, w których się one znajdowały. Zdecydowana większość przedsiębiorców nie była przygotowana na taki obrót spraw, a każdy kolejny dzień „lockdownu” przynosił im ogromne straty.

Pomimo tego, że centra i sklepy są już otwarte, wielu z nich dalej nie może odgrzebać się z przysłowiowych popiołów. Przedsiębiorcy obawiają się również o najbliższe miesiące, ponieważ nie wiadomo, czy rządzący nie zdecydują się ponownie wszystkiego zamknąć. Eksperci przewidują, że jesienią będzie nowa fala zakażeń.

Jak podaje serwis Tvn24.pl, pierwszy duży obiekt handlowy padł już ofiarą pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Mowa o łódzkim centrum handlowo-rekreacyjnym Sukcesja.

- W związku z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo-Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte - poinformowali przedstawiciele galerii handlowej na Facebook’u.

Wielu uważa jednak, że problem Sukcesji nie zaczął się wraz z wirusem, a trwał już dużo wcześniej.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

2. Smutna wiadomość dla seniorów. Zmieniono plany, nie mogą liczyć na wsparcie od rządu

- COVID weryfikuje pewne lokalizacje i projekty. Akurat Sukcesja powstała na bardzo konkurencyjnym rynku, mierzyła się z ogromnymi projektami, takimi jak Port Łódź czy Manufaktura, które są rozpoznawane w całej Polsce – mówi w rozmowie z TVN24 Biznes szefowa sektora handlowego w CBRE Magdalena Frątczak.

Podobnego zdania są inni eksperci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja służb w Warszawie. Strażacy wchodzą do mieszkania przez balkon
  2. Kinga Duda w poważnych tarapatach? Upubliczniono korespondencję. Co teraz zrobi?;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł