Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny

TVN szpital
pixabay.com/RyanMcGuire
Autor Natalia Niewczas17.11.2020

W programie “Uwaga! TVN” pojawiła się relacja z poznańskiego szpitala. Nagranie zostało przesłane przez jednego z “covidowych” pacjentów. Na filmie tłumaczy on, jak wygląda codzienność chorych z COVID-19. Udało mu się również uwiecznić kilka niepokojących momentów. Z relacji mężczyzny wynika, że w godzinach nocnych pacjenci zostają sami.

TVN publikuje nagranie jednego z pacjentów poznańskiego szpitala. Parę miesięcy temu Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu został przekształcony w placówkę przeznaczoną dla chorych na COVID-19. Teraz o dawnym oddziale chirurgii ogólnej pacjenci mówią potocznie “umieralnia”.

Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiadaNa święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiadaCzytaj dalej

TVN publikuje nagranie ze szpitala dla “covidowych” pacjentów

Do TVN trafiło nagranie z poznańskiego szpitala im. Józefa Strusia. Zdaniem pana Macieja, autora nagrania, w godzinach nocnych pacjenci zostają sami.

Jak wynika z informacji przekazanych przez uwaga.tvn.pl, mężczyzna wskazuje na ogromny brak personelu medycznego. Relacjonuje, że z tego powodu zdarza się, iż to pacjenci pomagają innym chorym.

- W tej chwili na oddziale zostały dwie osoby z personelu, reszta jest na kwarantannie. Jest wiele takich sytuacji, gdzie pacjenci muszą pomagać drugim pacjentom. W przypadku zgonów, które tutaj były, tylko raz dokonywano reanimacji, kiedy pacjentka zeszła z tego świata na oczach personelu i próbowano ją ratować. Natomiast cała reszta to są zgony po nocy - opowiada.

Na nagraniu widać, jak mężczyzna wychodzi w nocnych godzinach na szpitalny korytarz. Z pokoju obok słychać stłumiony głos wołający “halo” i “na pomoc”.

W programie “Uwaga! TVN” o swojej sytuacji opowiedział także pan Edward - diabetyk, który potrzebuje systematycznej dializy. Choć nie miał objawów COVID-19, trafił na przeznaczony dla zakażonych nowym wirusem pacjentów oddział.

- Wczoraj było fatalnie. Ponad tydzień byłem bez dializy. Byłem wykończony. Dializa powinna być wykonywana co drugi dzień. Wczoraj chodziłem po korytarzu już na kolanach, wszystko mnie bolało, to było nie do zniesienia - opowiada Edward Łopiński.

Pracownicy TVN, jak podają, chcieli skontaktować się z dyrekcją szpitala. Ostatecznie dziennikarzom udało się porozmawiać na temat zaistniałej sytuacji z Urzędem Miasta.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Przyjaciel Świerzyńskiego przerwał ciszę. Ujawnił całą prawdę, którą wszyscy mieli przemilczeć
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Przypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarłoPrzypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarłoCzytaj dalej

W rozmowie z TVN zastępca prezydenta Poznania podkreśla, że to niezwykle trudny czas dla lekarzy. Ich codzienną pracę w czasach epidemii porównał do przebywania na wojennym froncie.

- Jeżeli był taki przypadek, to będziemy reagować, będę rozmawiał z dyrekcją. Ale podkreślam, lekarze działają teraz jak w stanie wojny. Tam jest za mało personelu w stosunku do potrzeb. Mamy teraz 400 pacjentów, jesteśmy w fazie największej epidemii i może zdarzają się jakieś przypadki, które nie do końca są właściwe, mogę za to przeprosić - mówi Jędrzej Solarski.

Zapadł w śpiączkę przed pandemią. Gdy go wybudzono, nie mógł uwierzyć w to, co widziZapadł w śpiączkę przed pandemią. Gdy go wybudzono, nie mógł uwierzyć w to, co widziCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIK ostrzega: Niepokojący raport znad Morza Bałtyckiego. Najpoważniejsza sytuacja może być nad Zatoką Gdańską
  2. Dinozaury mogły jednak wcale nie wyginąć, gdyby nie asteroida. Wyjątkowe odkrycie archeologów
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  7. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Najnowsze wiadomości, dla wielu zamknięcie oznaczałoby bankructwo

Następny artykuł