TVN o Hiszpanii
fot. https://pixabay.com/ mathias70
Autor Natalia Niewczas - 18 Sierpnia 2020

Niebezpieczna choroba dotarła do Europy. Roznoszą ją komary

TVN donosi o przypadkach niebezpiecznej choroby zdiagnozowanych w Europie - tym razem nie chodzi o COVID-19. W Hiszpanii potwierdzono aż 13 zachorowań. Do roznoszenia groźnego schorzenia przyczyniają się dokuczające latem komary.

TVN publikuje najnowsze informacje prosto z Hiszpanii - niestety nie zapewniają one powodu do uśmiechu. Właśnie w tym kraju potwierdzono aż 13 przypadków zachorowania na gorączkę Zachodniego Nilu. Kolejnych 30 osób czeka na wyniki badań.

Wczesne objawy cukrzycy. Pacjenci często ich niedostrzegająWczesne objawy cukrzycy. Pacjenci często ich niedostrzegająCzytaj dalej

TVN przekazuje złe wiadomości

Niepokojące doniesienia TVN dotyczą okolic Sewilli - 13 przebywających w regionie osób choruje na gorączkę Zachodniego Nilu. Hiszpańskie władze zareagowały błyskawicznie, padły pilne decyzje.

Jak podaje portal tvn24.pl, oprócz 13 zdiagnozowanych pacjentów, kolejnych 25 trafiło do szpitala z powodu zapalenia mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych. Łóżka na oddziałach intensywnej terapii zajmuje 9 z nich.

Aby doszło do zachorowania na gorączkę Zachodniego Nilu, pacjent musi mieć wyjątkowo dużego pecha. Ekspert z wydziału biologii Uniwersytetu w Salamance wyjaśnia, że najpierw zaraża się sam komar. Dopiero przez ukąszenie zakażonego owada do organizmu człowieka dostaje się wywołujący chorobę wirus.

- Komary zarażają się po ukąszeniu zainfekowanych ptaków, a później mogę przenieść wirusa na ludzi i inne ssaki, najczęściej konie - tłumaczy Felix Torres.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogą

W związku z zaistniałym zagrożeniem lokalne władze Hiszpanii zdecydowały się na wprowadzenie procedur kontroli środowiskowej, w ramach których okoliczne tereny zielone zostaną objęte procedurami mającymi zwalczyć szkodniki. Mieszkańcom regionu zaleca się zastosowanie rozmaitych środków ostrożności: zabezpieczenie okien siatką czy zakładanie zakrywającej ciało odzieży.

W najcięższych przypadkach zachorowań na gorączkę Zachodniego Nilu dochodzi do zapaleń w obrębie mózgu, a nawet zgonu. Zdecydowana większość pacjentów przechodzi ją jednak bezobjawowo, co potwierdzają dane zgromadzone przez Światową Organizację Zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doszło do tragedii, jest ofiara. Policja przekazała przykre informacje
  2. Zamiast podwyżek grosze. Emeryci mogą pomarzyć o pieniądzach, które dostać mieli politycy
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł