16-latka z województwa łódzkiego zginęła na oczach bliskich
pixabay.com/arembowski
Autor Barbara Bujar - 20 Lipca 2020

Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich

TVN poinformowało o tragicznej śmierci 16-latki. Dziewczyna na oczach bliskich została zaatakowana nożem przez młodego mężczyznę. W jej ciele znaleziono ponad 20 ran kłutych. Mimo natychmiastowej pomocy medycznej, ratownikom nie udało się jej uratować. Podejrzanemu 22-latkowi, który na ten moment przebywa w szpitalu, postawiono zarzut morderstwa. Najprawdopodobniej trafi do aresztu.

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj, 18 lipca, około godziny 14:00 w Dzierzgowie. Na jedną z lokalnych posesji wtargnął młody mężczyzna i zaatakował 16-letnią dziewczynę, która była zajęta koszeniem trawnika. Informacje w tej sprawie podała stacja TVN. Z ich doniesień wynika, że całą sytuację widzieli jej najbliżsi. Ofiara nożownika zmarła na ich oczach.

Szumowski zabiera głos w sprawie szczepionki. Mówi też o nowych testachSzumowski zabiera głos w sprawie szczepionki. Mówi też o nowych testachCzytaj dalej

TVN o morderstwie w Dzierzgowie. W ciele nastolatki znaleziono ponad 20 ran kłutych

Jak wynika z relacji portalu TVN24, dziewczyna znała 22-letniego mężczyznę. Kiedy ten pojawił się na jej posesji, zaczęła z nim rozmawiać. Po chwili wymiana zdań przerodziła się jednak w kłótnię. W tym momencie napastnik wyciągnął nóż i zaatakował 16-latkę. Sąsiedzi rodziny twierdzą, że chłopak już wcześniej był agresywny.

- Wysyłał pogróżki, chciał, by do niego wróciła – czytamy na portalu.

W momencie ataku w domu przebywała rodzina dziewczyny. Ojciec, brat i babcia byli przerażeni i od razu wezwali karetkę pogotowia. Niestety, mimo błyskawicznej reakcji, zranionej 16-latki nie udało się uratować. Pacjentka zmarła na skutek doznanych obrażeń. Potwierdził to rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

- 16-letnia dziewczyna doznała ponad 20 ran kłutych. To właśnie one doprowadziły do jej zgonu – powiedział.

Według ustaleń policji, napastnik dziewczyny to 22-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości. Po ataku zostawił nóż na miejscu zdarzenia i uciekł w kierunku pobliskiego lasu. Funkcjonariusze mieli zatrzymać go około kilometra za granicami Dzierzgowa. Ze względu na zły stan psychiczny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Policja potwierdziła, że w chwili morderstwa był trzeźwy.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września

2. PKO wprowadza odważne i zaskakujące rozwiązanie. Klienci mogą być bardzo zdziwieni

Na ten moment motywy, którymi kierował się mężczyzna, nie są jeszcze znane. Wiadomo, że przebywa on w szpitalu psychiatrycznym i nie chce odpowiadać na zadawane pytania. Po przejściu niezbędnych badań, prokuratura będzie wnioskować o areszt. Za morderstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

- Nie wiemy, co kierowało napastnikiem. Wszystko wskazuje na to, że działał w amoku – dodał Krzysztof Kopania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Widok nekrologu Andrzeja Strzeleckiego chwyta za serce. Właśnie został opublikowany;
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł