Kontrola w szpitalu na Stadionie Narodowym. Zaskakujące rezultaty

Stadion Narodowy
Piotr Molecki/East News
Autor Klaudia Gaicka25.11.2020

Politycy związani z Koalicją Obywatelską przeprowadzają poselską kontrolę szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Ich zdaniem nie wszystko przebiega tam tak, jak powinno.

Jak podaje stacja TVN, posłowie opozycji zdecydowali się na kontrole finansowe w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Powód? Według nich środki zostały tam nieprawidłowo wykorzystane.

59-letni Rosjanin miał problemy z oddychaniem. Gdy lekarze odkryli powód, oniemieli59-letni Rosjanin miał problemy z oddychaniem. Gdy lekarze odkryli powód, oniemieliCzytaj dalej

TVN transmitowała konferencję polityków

We wtorek rozpoczęła się kontrola funkcjonowania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Przeprowadzają ją posłowie Koalicji Obywatelskiej.

- Cel jest jeden: kontrola racjonalności wydatkowania środków na tak zwany Szpital Narodowy na Stadionie Narodowym - tłumaczył Marcin Kierwiński na konferencji cytowany przez TVN.

Polityk wyjaśnił także, że jego zdaniem informacje, które pojawiają się ostatnio w mediach na temat funkcjonowania szpitala tymczasowego na PGE Narodowym, są dla niego szokujące.

- Chcemy zobaczyć komplet dokumentów związanych z tą kwestią - wyjaśnił sekretarz generalny PO cytowany przez TVN.

Z kolei Cezary Tomczyk uważa, że podczas kiedy polskie placówki „walczą o każdą złotówkę, każdy respirator, każde zdrowie i życie", nie może być tak, że "gdzieś coś jest marnotrawione".

Dzisiaj grzeje:
1.Czteroletnia dziewczynka wypadła z okna. Wstała i poszła do piekarni prosić o pomoc
2.Były jezuita ujawnił sekrety kard. Dziwisza i Jana Pawła II. Mówi o ogromnych kwotach pieniędzy i zadziwiających powiązaniach
3.Bezpłatne badania i zniesienie limitów na wizyty u specjalistów. Resort zdrowia ogłosił wielki plan

Pierwsze objawy raka trzustki. Nigdy ich nie ignorujPierwsze objawy raka trzustki. Nigdy ich nie ignorujCzytaj dalej

- Szpital na Stadionie Narodowym musi działać tak, żeby cały sprzęt, który się tam znajduje, był wykorzystany. Jeżeli jest tak, że tylko 26 łóżek w tej chwili jest zajętych, to jest to zwyczajne marnotrawstwo. Jest to głęboko niemoralne względem tych wszystkich, którzy walczą dzisiaj o zdrowie i życie Polaków na terenie całego kraju - przekonywał polityk.

Ponadto posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba udali się do Ministerstwa Zdrowia. Tam otrzymali pismo, mówiące o tym, że resort zdrowia nie brał udziału w przygotowaniu wskazanych zadań dla tego szpitala tymczasowego. Z kolei Jan Grabiec udał się do MSWiA.

- Nie ma tam (na Stadionie Narodowym) pacjentów ciężko chorych na COVID, widać, że szpital wprowadził zasady selekcji, które sprawiają, że mogą tam trafić tylko lekko chorzy, dlatego część lekarzy mówi o tym, że mamy tam do czynienia z sanatorium albo z izolatorium, a nie z prawdziwym szpitalem - wskazywał rzecznik PO.

Szpital na Narodowym funkcjonuje od początku listopada. Powstał przy okazji ogromnego wzrostu zagrożenia epidemicznego.

Liczba zakażonych spada. Ekspert: cuda się nie dziejąLiczba zakażonych spada. Ekspert: cuda się nie dziejąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Skandal z udziałem Polaka. Wyjechał na wakacje za granicę. Dopuścił się porażającego czynu
  2. Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie
  3. Wczesne objawy nadciśnienia. Nie można ich bagatelizować
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. Wydało się, co mama Zenka Martyniuka robiła, gdy mały król disco polo płakał. Potrzebowała kota, dziś nie każdy rodzic by się zdecydował
  7. Mama Zenka Martyniuka przerwała milczenie. Ujawniła szczegóły z przeszłości syna. Niewielu miało pojęcie, jak wyglądało dzieciństwo muzyka

Następny artykuł