Legenda TVP ma poważne problemy ze zdrowiem. Załamany mąż przekazał smutne wieści

legenda TVP
PHOTO: JAN BIELECKI/EAST NEWS WARSZAWA 11.02.2009 NA PLANIE PROGRAMU DZIEN DOBRY TVN N/Z: BOGUMILA WANDER
Autor Natalia Niewczas01.01.2021

Legendarna postać TVP, Bogumiła Wander, doświadcza poważnych problemów ze zdrowiem. Wieści przekazał mąż prezenterki, Krzysztof Baranowski. Kobieta cierpi na chorobę Alzheimera.

Bogumiła Wander, legenda TVP, od dwóch lat przebywa w specjalistycznym ośrodku. Z powodu dynamicznie rozwijającej się pandemii COVID-19 Krzysztof Baranowski od dawna nie mógł odwiedzić żony. Do ich spotkania doszło dopiero przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia.

Krzysztof Baranowski o stanie zdrowia legendarnej prezenterki TVP

Bogumiła Wander to ikoniczna postać TVP, widzowie mogli oglądać ją na antenie TVP aż do 2003 roku. W ostatnich latach do mediów docierały niepokojące wieści dotyczące stanu zdrowia byłej prezenterki.

Jak podaje portal radiozet.pl, była gwiazda TVP cierpi z powodu choroby Alzheimera, będącej najczęstszą postacią otępienia. To choroba neurodegeracyjna, polegająca na utracie komórek nerwowych.

Dzisiejsza medycyna nie zna sposobu na wyleczenie choroby Alzheimera. Obecnie uznaje się ją za stale postępującą i nieuleczalną. Najczęściej dotyka osób po 65 roku życia.

Osoby, które go miały, nie powinny szczepić się na COVID-19. Eksperci wskazali nowe przeciwwskazanieOsoby, które go miały, nie powinny szczepić się na COVID-19. Eksperci wskazali nowe przeciwwskazanieCzytaj dalej

Do objawów choroby Alzheimera zaliczamy zaburzenia orientacji w czasie i przestrzeni. Chorzy często dopytują na przykład o godzinę, mogą także gubić się w przestrzeniach, które odwiedzali wcześniej wielokrotnie. Mogą towarzyszyć im zmiany nastroju i apatia.

Właśnie z takim poważnym problemem zdrowotnym musi zmierzyć się legendarna prezenterka TVP, a zarazem i jej rodzina. Obecny stan Bogumiły Wander niestety utrudnia jej swobodną komunikację z najbliższymi.

Mąż Bogumiły Wander zaznaczył, że stan fizyczny jego żony jest bardzo dobry. Niestety mężczyzna nie mógł powiedzieć tego samego o umysłowej kondycji kobiety, na co niszczycielski wpływ ma postępująca choroba.

- Właśnie widziałem się z żoną. Nagle przed świętami kierownictwo ośrodka poluzowało obostrzenia i mogłem się z nią zobaczyć. Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo... To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu - przekazał mężczyzna w rozmowie z Plejadą.

Bogumiła Wander zyskała popularność w latach 70 ubiegłego wieku. Pracowała wówczas dla TVP, zapowiadając programy na żywo.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł