TVP podało straszne informacje
fot. pixabay.com/Pexels
Autor Karol Zaborowski - 8 Sierpnia 2020

TVP podało dramatyczne informacje. Naliczono już 160 ofiar śmiertelnych, wkrótce może być jeszcze więcej

TVP przekazało dramatyczne informacje. Od początku czerwca służby naliczyły już 160 ofiar śmiertelnych w naszym kraju, a z każdym dniem ich liczba może się zwiększyć. Został wydany specjalny apel, który skierowany jest do wszystkich Polaków.

TVP przekazało tragiczne informacje dotyczące ilości utonięć w naszym kraju. Okres letni i wysokie temperatury sprzyjają spędzaniu czasu wolnego nad wodą. W końcu kto nie lubi ochłodzić się w jeziorze w upalny dzień. Niestety podczas kąpieli nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Jak wynika z danych zgromadzonych od początku czerwca. W Polsce do tej pory utonęło aż 160 osób. Do tego typu tragedii dochodzi najczęściej nad jeziorami i rzekami w miejscach niestrzeżonych przez odpowiedniego ratownika. Niestety brak odpowiedniej opieki i rozwagi często prowadzi do spełnienia się najczarniejszych scenariuszy.

Najpiękniejszy dzień w życiu zmienił się w koszmar. Panna młoda zmarła tuż przed swoim ślubemNajpiękniejszy dzień w życiu zmienił się w koszmar. Panna młoda zmarła tuż przed swoim ślubemCzytaj dalej

TVP przekazuje ważny apel

Każdego roku zarówno policja, jak i WOPR oraz RCB apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą o rozwagę i zachowanie odpowiedniej ostrożności. Niestety wiele osób w czasie swojego wypoczynku często sięga po alkohol, który w takiej sytuacji jest najgorszym doradcą. Dodatkowo nasze ruchy pod jego wpływem stają się mniej skoordynowane, co również przemawia na naszą niekorzyść. Dlatego też pamiętajmy, żeby nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu.

Odpoczywając nad wodą, powinniśmy też wiedzieć, jak ewentualnie udzielić pomocy osobie, która się topi. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że absolutnie nie powinniśmy wskakiwać do wody i samemu próbować wyciągnąć topielca z wody. Wynika to z tego, że osoba topiąca się, chcąc ratować swoje życie, może nas wciągnąć pod wodę.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Sanepid kontroluje od rana w całej Polsce, do ciebie też mogą zapukać. W kilku miejscach kontrolerów jest więcej

Najlepszym rozwiązaniem jest wrzucenie czegoś do osoby w wodzie, tak aby ta mogła się tego uchwycić. Dzięki temu będziemy mogli na spokojnie holować ją na brzeg. Kiedy się tam znajdzie trzeba rozpocząć udzielanie pierwszej pomocy. Jeżeli osoba jest nieprzytomna, ale funkcje życiowe nie ustały, układamy poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i natychmiast wzywamy pomoc. Natomiast jeżeli nie stwierdzamy u poszkodowanego oddechu, zaczynamy resuscytację, którą rozpoczynamy pięcioma oddechami ratunkowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Ogromna radość w rodzinie Kwaśniewskich. Najnowsze doniesienia o córce pary i jej mężu mogą przynieść ulgę
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wnuczek zafundował 87-letniej babci makijaż, który odmłodził ją o kilkadziesiąt lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł