TVP o lekarzach
unsplash Tom Claes
Autor Klaudia Gaicka - 16 Października 2020

Jurek Owsiak stanął w obronie lekarzy. Podczas programu TVP polityk wysunął wobec nich poważne zarzuty

Udostępniony na TVP materiał oburzył Jurka Owsiaka. Okazało się, że jednak z popularniejszych stacji w Polsce wypowiada się negatywnie o polskich pracownikach służby zdrowia. Ich zdaniem nie każdemu chce się pracować. Szef WOŚP nie krył oburzenia na te słowa.

Udostępniony przez TVP materiał godził bezpośrednio w lekarzy, którzy każdego dnia walczą z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Setki tysięcy pracowników służby zdrowia każdego dnia ryzykują, aby zapewnić powrót do zdrowia pacjentom. Często ich misja okupiona jest chronicznym przemęczeniem i olbrzymią porcją stresu, lecz mimo to, oni się nie poddają.

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dotyczące pogrzebów. Wielu Polaków jest oburzonychMinisterstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dotyczące pogrzebów. Wielu Polaków jest oburzonychCzytaj dalej

Udostępniony na TVP materiał oburzył Jurka Owsiaka

Jak podaje portal Wp.pl, dyskusję rozpoczął Jacek Sasin, jeden z organizatorów wyborów korespondencyjnych, które się nie odbyły. To właśnie na jego polecenie zlecono druk kart wyborczych za kilkadziesiąt milionów złotych. Polityk, mówiąc o aktualnej sytuacji epidemicznej, stwierdził, że kraj ma zabezpieczone niezbędne środki medyczne do walki z koronawirusem. Dodał jednak, że „występują problemy".

- Tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety, występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to podkreślić wyraźnie, części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce - mówił Sasin.

Te słowa szczególnie oburzyły Jurka Owsiaka, szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od lat wspiera polskie szpitale. Aktywista opublikował post na Facebook’u, w którym odniósł się do słów wicepremiera. Chwilę później materiał obrażający lekarzy opublikowało TVP. Na reakcję Owsiaka nie trzeba było długo czekać. Zwrócił się tym razem do studentów medycyny.

- Gdybym był waszym rektorem, to zrobiłbym tak - zaprosiłbym wszystkich was, studentów wszystkich roczników, na dziedziniec uczelni i skierowałbym do was następujące słowa: drodzy przyjaciele, jedni z was zaczęli studia, a inni już za chwilę ukończą naukę i rozpoczną wykonywanie zawodu lekarza i przed tymi z was jeszcze kolejnych kilka lat nauki i zdobywania praktycznej wiedzy. Ten czas będzie dla was być może bardzo, bardzo trudny. Świat ogarnęła pandemia koronawirusa - zacząć na Facebook’u Owsiak.

W dalszej części aktywista ostrzegł, że najgorszym dla studentów może być właśnie oskarżenie o brak zaangażowania i strach przed wykonywaniem zawodu. Radzi im by trzymali się twardo.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Oficjalny komunikat NFZ. Jest decyzja w sprawie świadczeń, fatalne wieści dla Polaków
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Sąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitalaSąsiedzi usłyszeli przerażający huk. Nie żyje jedna osoba, kolejne trafiły do szpitalaCzytaj dalej

- Dajcie z siebie wszystko, tak, jak mówi przysięga Hipokratesa. Dla każdego, nawet dla tych, którzy nie szanują waszej pracy. Bądźcie ponad to i żadne wiadomości TVP tego nie zmienią. Możecie wracać do zajęć - kończy swój wpis.

My także przyłączamy się do apelu, zwłaszcza w tych czasach powinniśmy myśleć jak społeczeństwo, nie jak lekkomyślni egoiści.

Od jutra rząd wprowadza Od jutra rząd wprowadza "mały lockdown". Nowe obostrzenia na terenie całej PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  2. Dopiero po 81 latach odkryto niezwykły skarb. Znaleziono go w belce stropowej w trakcie remontu
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Córka Katarzyny Figury zachwyca odważnym zdjęciem. Podobieństwo jest zadziwiające

Następny artykuł