Dziennikarz TVP zadrwił ze stanu zdrowia Jerzego Stuhra. Napłynęły pierwsze skargi

Dziennikarz TVP zadrwił ze stanu zdrowia Jerzego Stuhra
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 26.03.2015 WYGRAJMY Z BOLEM N/Z: JERZY STUHR
Autor Barbara Bujar18.07.2020

TVP w ogniu krytyki po poniedziałkowej emisji programu „W tyle wizji”. Słowa prowadzącego oburzyły widzów, dlatego złożyli oni już oficjalne skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Rafał Ziemkiewicz miał zadrwić na wizji ze stanu zdrowia Jerzego Stuhra. Teraz stacja będzie musiała się z tego tłumaczyć.

Stan zdrowia Jerzego Stuhra znacznie się pogorszył, dlatego w nocy z niedzieli na poniedziałek trafił on do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Cała rodzina, bliscy i fani aktora od tego czasu mocno trzymają za niego kciuki i wierzą, że mężczyzna szybko dojdzie do siebie. W momencie, gdy wszyscy wymienieni martwią się o niego, dziennikarz TVP postanowił dodać sytuacji akcentu humorystycznego. Jego wystąpienie niekoniecznie spodobało się widzom, co przełożyło się na złożone przez nich skargi do KRRiT.

Jerzy Stuhr początkowo był w zupełnie innym szpitalu. Leciał po niego śmigłowiecJerzy Stuhr początkowo był w zupełnie innym szpitalu. Leciał po niego śmigłowiecCzytaj dalej

Ziemkiewicz zadrwił ze zdrowia Jerzego Stuhra. TVP będzie się tłumaczyć

Jak informuje portal Onet Kultura, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły już dwie skargi dotyczące poniedziałkowego wystąpienia Rafała Ziemkiewicza w prowadzonym przez niego programie „W tyle wizji”. Dziennikarz, a wraz z nim cała stacja, zostali oskarżeni o wyśmiewanie stanu zdrowia popularnego aktora. Według rzeczniczki organu widzowie mieli zarzucić Ziemkiewiczowi skandaliczne zachowanie.

- Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska informuje, że wpłynęły dwie skargi od osób prywatnych. Jako zarzuty wskazano w nich: "skandaliczne słowa", "nawoływanie do nienawiści" i dzielenie społeczeństwa – czytamy na portalu press.pl

Kobieta poinformowała również, że zachowanie Ziemkiewicza będzie musiało zostać wyjaśnione KRRiT ma w tej sprawie wystąpić do Telewizji Polskiej, aby ta przedstawiła swoje stanowisko. Na ten moment słowa dziennikarza są uznawane, jako te, których nigdy nie powinien on wypowiedzieć.

Podczas poniedziałkowej emisji programu „W tyle wizji” prowadzący Rafał Ziemkiewicz poruszył temat zdrowia Jerzego Stuhra i połączył go z jego upodobaniami politycznymi. Według dziennikarza aktor trafił do szpitala, ponieważ nie był zwolennikiem PiS-u, a to właśnie kandydat tej partii wygrał tego dnia wybory prezydenckie. Uznał też, że mogło to mieć związek z wynikiem głosowania.

- Poszły takie wiadomości, których przez delikatność się nie wrzuca w obieg publiczny, że jeden ze sławnych aktorów starszego pokolenia słynący z zajadłości antypisowskiej wylądował tej nocy wyborczej w szpitalu — słowa Ziemkiewicza czytamy na portalu Onet Kultura.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Janda dostała wiadomość ze szpitala od Jerzego Stuhra. Znamy jej treść

2. Większe składki na ZUS i akcyza. Rząd szuka pieniędzy także w twojej kieszeni

Rafał Ziemkiewicz nie poprzestał jednak na tym. W swoim programie przywołał także przykład Tomasza Lisa, który w 2019 roku miał podobne problemy zdrowotne.

- Niech to też będzie przestrogą dla tych, co jak Tomasz Lis dali się podniecić tym TVN-om — powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Stare nagranie Dudy z Tadlą, dziś wolałby o nim zapomnieć. "Czasami ludzi ponoszą emocje";
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Muzułmanka z dwójką dzieci weszła do tramwaju w Warszawie. Niebywałe, co się potem wydarzyło

Następny artykuł