TVP przekazało pilny komunikat
pixabay.com/Herney
Autor Barbara Bujar - 23 Października 2020

TVP przekazało pilny komunikat. Główny Inspektor Sanitarny podjął dziś natychmiastową decyzję

TVP przekazało bardzo ważną informację. W próbkach sera koziego, który stanowi asortyment sklepów sieci Lidl, wykryto niebezpieczne bakterie. GIS natychmiast podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii produktu. Konsumenci, którym udało się zakupić wadliwą żywność, proszeni są o zapoznanie się ze szczegółowymi zaleceniami. Spożycie sera może poważnie zagrażać ich zdrowiu.

TVP Info ostrzega. Dziennikarze serwisu dotarli do najnowszych informacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego na temat wycofywania wadliwej żywności ze sklepów. Tym razem padło na ser kozi dostępny w polskich oddziałach Lidla. Podczas badań eksperci wykryli w nim bakterie Listeria monocytogenes.

Andrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesieniaAndrzej Duda zarażony koronawirusem. Rzecznik prezydenta potwierdził doniesieniaCzytaj dalej

TVP przekazuje ostrzeżenie GIS. Spożycie sera koziego może skutkować poważną chorobą

W piątek na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawił się pilny komunikat dotyczący popularnego sera koziego. Okazało się, że podczas badań zleconych przez dystrybutora produktu w próbkach stwierdzono obecność bakterii Listeria monocytogenes.

Zarówno GIS, jak i producenci zalecają konsumentom, aby ci nie spożywali wadliwej żywności. Do prośby dołączyła się także firma Lidl, która szczegółowo opisała proces na swojej stronie internetowej. Przedstawiciele sieci zaznaczyli, że bakterie obecne w serze mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń zdrowotnych.

- Badania produktu przeprowadzone przez dostawcę w ramach wewnętrznego monitoringu wykazały obecność bakterii Listeria monocytogenes. PPH Temar Sp. z o.o. Sp.k. oraz firma Lidl nie zalecają dalszego spożywania produktu – czytamy w oświadczeniu.

Bakterie Listeria monocytogenes wywołują w organizmie człowieka chorobę zwaną listeriozą. Jak podaje GIS, najbardziej narażone na zakażenie są kobiety w ciąży, noworodki oraz osoby z obniżoną odpornością. Nie oznacza to jednak, że pozostała część społeczeństwa może czuć się bezpieczna. Objawy dolegliwości mogą pojawić się u każdego.

Do najbardziej charakterystycznych symptomów listeriozy zalicza się zapalenie dróg moczowych, objawy przypominające grypę, zapalenie opon mózgowych, sepsę lub poronienia. U niektórych osób zakażenie bakterią może nie być w ogóle widoczne. Bez względu na wszystko należy go unikać.

W związku z powyższymi informacjami GIS Lidl oraz firma PPH Temar Sp. z o.o. Sp.k., która odpowiada za produkcję sera, postanowili działać natychmiast. Z półek sklepowych od razu zaczęły znikać wadliwe opakowania. Niestety, część klientów zdążyła już za niego zapłacić i schować go w swojej lodówce.

Osoby, które kupiły wskazaną partię sera koziego, proszone są o wyrzucenie produktu lub jego natychmiastowy zwrot. Przedstawiciele Lidla postanowili umożliwić im to we wszystkich sklepach na terenie Polski.

- W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i od razu po otrzymaniu informacji od PPH Temar Sp. z o.o. Sp.k. przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Ze względu na powyższe zapraszamy do zwrotu artykułu (również napoczętego) w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu – informują przedsiębiorcy.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Nie tylko protest kobiet. Nagle ruszyła kolejna, duża manifestacja, policja użyła gazu pieprzowego
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Personel medyczny na granicy wytrzymałości. Porażające wyznanie polskiej lekarkiPersonel medyczny na granicy wytrzymałości. Porażające wyznanie polskiej lekarkiCzytaj dalej

Sieć sklepów Lidl przeprasza klientów za zaistniałą sytuację. Aby umożliwić zwrot wadliwego produktu, podaje jego szczegółowe dane.

- Zwrot towaru dotyczy wyłącznie dostarczonego przez firmę PPH Temar Sp. z o.o. Sp.k. produktu „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi” z terminem przydatności do spożycia 26.10.2020. Wszystkie inne sery sprzedawane przez Lidl, a w szczególności pozostałe artykuły firmy PPH Temar Sp. z o.o. Sp.k. nie są objęte wycofaniem – podaje.

Zabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaZabawa zakończyła się prawdziwą tragedią. Nie żyje 9-letnia dziewczynkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pobierasz rentę z ZUS? Ostatni dzwonek na złożenie dokumentu, inaczej stracisz pieniądze
  2. Hearthstone: nadchodzi legendarne wydarzenie. Gracze otrzymają ponad 100 kart
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Wielkie ostrzeżenie od WHO. Szczęki opadają. Nie jest dobrze
  7. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie

Następny artykuł