Uczniowie planują protest
unsplash.com/Taylor Wilcox
Autor Barbara Bujar - 11 Października 2020

Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich

Uczniowie planują protest. Chcą, aby rząd zamknął szkoły i przywrócił naukę zdalną. Swoje zachowanie tłumaczą strachem przed drugą falą epidemii koronawirusa. Boją się nie tylko o siebie, ale także o swoich najbliższych. Wydarzenie organizują w mediach społecznościowych. Coraz więcej osób zgłasza chęć wzięcia w nim udziału.

Uczniowie mają już dosyć nauki stacjonarnej. Widząc, co dzieje się w kraju, chcą ponownego wprowadzenia zajęć zdalnych. Przerażają ich statystyki, które z dnia na dzień rosną. Do tej pory w Polsce zaraziło się już prawie 126 tysięcy osób. Każde kolejne zachorowanie prowadzi do utrudnień w pracy szpitali i innych placówek medycznych. W związku z tym w raportach zwiększa się także liczba zgonów. Na ten moment przekracza ona 3 tysiące. Polska młodzież za wszelką cenę chce uniknąć zagrożenia, dlatego postanowiła zabrać głos i wyrazić swoje zdanie.

Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejscaUmarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejscaCzytaj dalej

Uczniowie chcą protestować. Boją się o siebie i swoich najbliższych

Jak informuje Radio Zet, polska młodzież szykuje się do protestu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Uczniowie zamierzają nie przychodzić na lekcje, które odbędą się w nadchodzącym tygodniu. Apelują do siebie nawzajem, aby każdy, kto nie ma takiej możliwości, przyszedł do szkoły ubrany na czarno. W ten sposób chcą dać do zrozumienia dorosłym, że boją się koronawirusa. Chcą także sprzeciwić się zdaniu Mateusza Morawieckiego, który jeszcze niedawno podkreślił, że nie widzi powodu, aby przenieść edukację ze szkół do domów.

Organizacja wydarzenia odbywa się między innymi na Twitterze i Facebooku. Za pomocą postów oznaczonych hasztagiem #protestuczniowski młodzież wymienia się swoimi spostrzeżeniami. Większość uważa, że ryzyko zarażenia się koronawirusem dotyczy nie tylko ich, ale w szczególności ich rodziców.

- Przez to że szkoły nie zostały zamknięte zaraziłam covidem swoich rodziców... Sama zaraziłam się nim właśnie w szkole i mam wyrzuty sumienia, bo z moją mamą jest bardzo źle.... Zamknijcie te szkoły! - napisała jedna z uczennic cytowana przez serwis internetowy Radia Zet.

- Moja mama ma przesunięty zabieg usunięcia nowotworu, i zastanawia się czy puszczać mnie do szkoły bo jeszcze coś przyniosę. Chcę tam iść, ale mogę coś złapać i ją zarazić. Dwie osoby ode mnie z klasy były tydzień temu na weselu, mogą mieć wirusa – zawtórowała jej kolejna osoba.

Młodzież jest bardzo zaangażowana w sytuację epidemiologiczną w Polsce. Wielu uczniów systematycznie śledzi konferencje prasowe i najnowsze raporty Ministerstwa Zdrowia. Niestety, w żadnym z nich nie znajdują odpowiedzi, która by ich usatysfakcjonowała. Według nich temat funkcjonowania polskich placówek jest bagatelizowany.

Dzisiaj grzeje: 1.Wczesne objawy niewydolności serca. Łatwo je przeoczyć
2.Brakuje Ci już maseczek? Od jutra sieciówka będzie je sprzedawać za bezcen
3.Zrozpaczona mama przedstawiła ważny apel. Nie widziała swojego dziecka od 6 tygodni

- Podczas czwartkowej konferencji dowiedzieliśmy się o tym, że cała Polska jest od soboty strefą żółtą i obowiązuje zakrywanie ust i nosa w terenie. Dowiedzieliśmy się również, że na sobotniej konferencji dowiemy się więcej na temat funkcjonowania szkół. Jedyne, czego się dowiedzieliśmy, to że wracają tzw. "godziny dla seniorów" – piszą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 20 osób nie żyje, prawdziwy dramat. Wszyscy jechali jednym autobusem do zagranicznej świątyni
  2. Księżyc pod lupą europejskich astronomów. Tak dokładnych badań jeszcze nigdy nie prowadzono
  3. Lekarze są załamani. Pomysł Ministerstwa Zdrowia może przynieść opłakane skutki
  4. Jest absolutną podstawą dla osób z chorą tarczycą. Minerał, którego nie może nam zabraknąć
  5. Objawy niedoboru wapnia w organizmie. Jest ich znacznie więcej, niż tylko osłabienie kości
  6. Policjanci znaleźli w sklepie woreczek, zawartość ich onieśmieliła. Teraz szukają szczęśliwego właściciela

Następny artykuł