uczniowie wracają do szkół we wrześniu
fot. https://unsplash.com/ Taylor Wilcox
Autor Natalia Niewczas - 12 Sierpnia 2020

Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

Uczniowie z całej Polski z niecierpliwością wyczekiwali ostatecznej decyzji dotyczącej ich ewentualnego powrotu do szkół. Teraz gdy scenariusz zakładający kontynuację nauki w placówkach oświaty staje się rzeczywistością, minister edukacji narodowej zapoznaje wychowanków i ich rodziców z nowymi, mającymi zapewnić bezpieczeństwo na terenie szkoły zasadami.

Uczniowie nie wrócą do tych szkół, jakie dobrze znają. Podczas konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przedstawił 10 zasad, które od 1 września każdy uczeń powinien respektować. Niektóre z nich będą wyjątkowo trudne do przestrzegania w szkolnym środowisku.

Polacy objęci obowiązkową kwarantanną. Utrudnienia dla tysięcy osóbPolacy objęci obowiązkową kwarantanną. Utrudnienia dla tysięcy osóbCzytaj dalej

Uczniowie wracają do szkół

Uczniowie z pewnością już znają niektóre zapisy tego dekalogu na pamięć. Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej w sierpniu przedstawił wykaz 10 podstawowych zasad mających obowiązywać na terenie wszystkich szkół w naszym kraju. Znajdziemy wśród nich zalecenia, które od marca 2020 roku powtarza się jak mantrę - chociażby te dotyczące jak najczęstszej dezynfekcji rąk.

Jak podaje portal kobieta.onet.pl, uczniowie powinni między innymi zwracać szczególną uwagę na występujące w obrębie ich ciała objawy. O pojawieniu się wszystkich niepokojących symptomów powinni poinformować nauczyciela, a dzieciom z podwyższoną temperaturą lub kaszlem zaleca się rezygnację z udziału w zajęciach.

Nowe zasady to również szereg nawyków, których wyrobienie zaleca Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dotyczą one częstego mycia rąk czy niedotykania twarzy. Wychowankom zaleca się również unikanie przebywania w większych grupach i korzystanie jedynie z własnych przyborów szkolnych. Zasady przedstawione przez szefa resortu edukacji zakładają również, że uczniowie powinni stosować się do wszystkich poleceń nauczyciela.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Otworzysz drzwi listonoszowi i się zdziwisz. Poczta wyposaży ich nowoczesny sprzęt

Wedle słów ministra, na powrót dzieci do szkół zdecydowała się już większość europejskich państw. Jak podkreśla Dariusz Piontkowski, sytuacja epidemiologiczna w Polsce pozwala na otwarcie placówek także w naszym kraju.

Czas pokaże, jak skuteczne w zapobieganiu dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa okażą się zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kolejne miesiące zweryfikują również to, jakie odzwierciedlenie nakazy i zakazy znajdą w codziennej praktyce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczne wiadomości z ostatniej chwili. Doszło do ogromnej tragedii, służby już jadą na miejsce
  2. Abp Sławoj Leszek Głódź odchodzi bez wybierania następcy. Papież przyjął jego dymisję
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. 32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł