Uczniów czekają kolejne zmiany. Wszystko przez pandemię

uczniowie MEN
pixabay.com/Alexas_Fotos
Autor Natalia Niewczas19.11.2020

Ważne zmiany dla uczniów. Z powodu pandemii COVID-19 na egzaminie ósmoklasisty oraz egzaminie maturalnym będzie mniej zadań. O 20-30% zmniejszy się także zakres wiedzy, która jest niezbędna do zdania obu wspomnianych egzaminów.

W czwartek 19 listopada minister oraz wiceminister edukacji zapowiedzieli zmiany, z którymi powinien zaznajomić się każdy uczeń. Propozycje, jak podają media, trafią teraz do konsultacji. Mają dotyczyć egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu dojrzałości w 2021 roku.

Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datęKiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datęCzytaj dalej

Ważne informacje dla wszystkich uczniów

Pandemia koronawirusa po raz kolejny przeorganizuje dobrze znaną rzeczywistość - tym razem zmiany będą dotyczyły polskich uczniów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Edukacji, ilość zadań na egzaminie ósmoklasisty zostanie zmniejszona.

Jak podaje portal onet.pl, uczniowie z ósmych klas spotkają się z mniejszą ilością zadań na egzaminie z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Nie wpłynie to jednak na czas trwania samego egzaminu.

Ósmoklasiści mogą spodziewać się także zmian w wypowiedzi pisemnej na egzaminie z języka polskiego. Zostanie ona bowiem ograniczona do napisania rozprawki lub opowiadania. Na egzaminie z matematyki MEN przewiduje dodatkowo mniej zadań otwartych.

Uczniowie przystępujący do matury mogą spodziewać się natomiast zmniejszenia ilości zadań na egzaminie podstawowym z matematyki. Jednocześnie dotychczasowy czas przeznaczony na ich rozwiązanie pozostałby taki sam.

Przedstawiciele MEN przekazali również, że maturzyści nie będą musieli przystępować do dodatkowego egzaminu z przedmiotu do wyboru. Osoby, którym zależy na napisaniu wspomnianego dodatkowego egzaminu (na przykład przez wzgląd na wymagania danej uczelni), wciąż będą miały jednak takż możliwość.

Zmieni się także zakres wiedzy potrzebnej do zdania obu egzaminów. Powiedział o tym sam minister edukacji.

- Zakres wiedzy potrzebnej do zdania matury i egzaminu ósmoklasisty w przyszłym roku będzie ograniczony o ok. 20-30 proc. - zapowiedział Przemysław Czarnek.

Dzisiaj grzeje: 1.Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
2.TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach
3.Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionce

Wczoraj mówiono, że epidemia zaczyna hamować. Dzisiejsze dane są jednak druzgocąceWczoraj mówiono, że epidemia zaczyna hamować. Dzisiejsze dane są jednak druzgocąceCzytaj dalej

Do podjęcia podobnych decyzji przedstawicieli MEN skłoniła pandemia COVID-19. Przemysław Czarnek wyjaśnił swój punkt widzenia, argumentując, że nauka zdalna uniemożliwiła uczniom zdobycie takiej wiedzy, jaką przyswoiliby podczas edukacji stacjonarnej.

- Ci uczniowie nie byli w stanie zdobyć tak dużej wiedzy, jaką zdobyliby, gdyby nauka odbywała się normalnie, w systemie stacjonarnym i przez cały czas - tłumaczył minister edukacji.

Jak znacząco zmniejszyć ryzyko udaru? 7 złotych rad, które mogą uratować nam życieJak znacząco zmniejszyć ryzyko udaru? 7 złotych rad, które mogą uratować nam życieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, będą duże zmiany w pogodzie. Zacznie się w piątek. Trzeba uważać zwłaszcza nad morzem
  2. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin później
  7. Śmierć w „M jak miłość”. Nikt nie spodziewał się dramatu, uwielbiana para dopiero zaczęła układać sobie życie

Następny artykuł