Udar mózgu: dzięki chorobie została modelką
fot. instagram.com/maevamarshall
Autor Karol Zaborowski - 5 Października 2019

Choroba odcisnęła piętno na jej twarzy. Teraz podbija świat mody

Udar mózgu dotyka zazwyczaj starsze osoby, jednak może wystąpić również u młodszych. W tym wypadku choroba pozostawiła po sobie ślady na twarzy młodej kobiety, ale jej urodą zachwyca się teraz cały świat.

Udar mózgu w zależności od obszaru, którego dotyczy, może powodować różne dolegliwości. Zależą one również od tego, ile czasu minęło od momentu wystąpienia pierwszych objawów. Im ten czas jest dłuższy, tym większe zniszczenia zachodzą w tkance nerwowej. Z tego też względu bardzo ważne, aby działać, jak najszybciej.

Udar najczęściej pojawia się u osób starszych, jednak może wystąpić u młodszych. W tym wypadku 20-latka wylądowała w szpitalu na skutek wylewu, który na kilka miesięcy przykuł ją do wózka inwalidzkiego. Teraz jest jedną z najpopularniejszych modelek i podbija największe światowe wybiegi.

Udar mózgu rozpoczął jej karierę

Francusko-amerykańska modelka Maeva Giani Marshall znana jest w całym świecie i cały czas pnie się po szczeblach swojej kariery, która rozpoczęła się po tym, jak w wieku zaledwie 20 lat zachorowała na skutek wylewu.

Modelka na kilka miesięcy została przykuta do wózka inwalidzkiego i musiała przejść niezwykle męczącą i czasochłonną rehabilitację, aby na nowo móc chodzić. Co więcej, z powodu leczenia na jej twarzy pojawiły się ciemne plamy, które stały się jej atutem w świecie mody.

Marshall początkowo nienawidziła swojego nowego wyglądu i obawiała się, że zaprzepaści jej marzenia o karierze modelki. Jednak na jednej z imprez, która odbywała się w Nowym Jorku, została dostrzeżona przez agenta, który był oczarowany jej niecodzienną urodą. Ta noc stanowiła początek jej kariery, a teraz modelka stara się udowadniać, że w modelingu liczy się przede wszystkim oryginalność, a nie z góry narzucony kanon piękna.

Widać to najlepiej po jej licznych sesjach zdjęciowych robionych przez najlepszych fotografów na świecie w strojach autorstwa znanych i docenionych projektantów.

Następny artykuł