Udar mózgu u 15-latka
unsplash.com/Javier Matheu
Autor Barbara Bujar - 18 Lipca 2020

15-latek z udarem mózgu. W jego życiu zabrakło ważnego elementu

Udar mózgu jest bardzo niebezpieczny i może zaatakować nawet ludzi w bardzo młodym wieku. Dokładnie taki przypadek stwierdzono u pewnego 15-letniego pacjenta, który sam doprowadził do poważnych zmian w swoim organizmie. Okazało się, że zaniedbał tylko jedną rzecz. Skutki tego będzie mógł odczuwać już zawsze.

15-letni chłopiec, u którego zdiagnozowano udar mózgu, był normalnym nastolatkiem, który na co dzień uczęszczał do szkoły. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa placówka została zamknięta, a kształcenie uczniów przeniosło się do domów. Aby pomóc swojemu dziecku w tej niecodziennej sytuacji, rodzice postanowili zrobić mu prezent. Jak informuje WP Parenting, 15-latek otrzymał od nich smartfona, który miał ułatwić mu pracę zdalną i uczestniczenie w lekcjach online. Nikt nie wiedział, że nowy telefon stanie się początkiem poważnych problemów zdrowotnych.

Jerzy Stuhr początkowo był w zupełnie innym szpitalu. Leciał po niego śmigłowiecJerzy Stuhr początkowo był w zupełnie innym szpitalu. Leciał po niego śmigłowiecCzytaj dalej

Zaczęło się od grania na smartfonie, a skończyło się tragedią. 15-latek przeszedł udar mózgu

Chłopiec nowego smartfona miał zacząć używać w lutym. Początkowo wykorzystywał go głównie do lekcji online, które dla uczniów prowadzili nauczyciele. Z czasem nastolatek wciągnął się jednak w grę, którą szybko zastąpił zajęcia edukacyjne. Nowa atrakcja zaczęła pochłaniać mu coraz więcej czasu i odcinać go od rzeczywistości. Wkrótce problem zauważyli jego rodzice. Oboje zaobserwowali, że syn spędza przed smartfonem 22 godziny dziennie. W takim wypadku nie było mowy o odpowiednim odpoczynku.

Uzależnienie 15-latka nie minęło, a gra nadal była dla niego najważniejsza. Pewnego dnia chłopiec po prostu zasłabł. Wtedy zaniepokojeni rodzice wezwali karetkę i pacjent trafił do szpitala. Tam, widząc jego charakterystyczne objawy, lekarze od razu wykonali mu rezonans magnetyczny i postawili diagnozę. To, co powiedzieli rodzicom, było wstrząsające. Okazało się, że 15-latek przeszedł udar mózgu, do którego chłopiec doprowadził sam.

Z informacji, którą medycy przekazali rodzicom chłopaka, wynikło, że przyczyną jego poważnego stanu zdrowia był brak odpowiedniej ilości snu oraz zła dieta. 15-latek, który przez cały czas był skupiony na grze, zaniedbał swój organizm, nie pozwolił mu dostatecznie wypocząć, a dodatkowo odżywiał się samymi małowartościowymi posiłkami. Potwierdziła to jego mama, która przyznała, że była bezsilna wobec nieodpowiedzialnego zachorowania swojego syna.

- Robiłam mu normalne posiłki, ale on ich po prostu nie jadł. Całe tygodnie żywił się wyłącznie przekąskami i napojami gazowanymi – powiedziała.

Dzisiaj grzeje: 1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze

2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem

3. Minister finansów zdecydował się powiedzieć prawdę po wyborach. Wysokość deficytu w budżecie jest druzgocąca

Portal przypomina, że minimalna ilość snu, którego potrzebuje nasz organizm to siedem godzin. Niestosowanie się do tego w niektórych przypadkach może skutkować śmiercią. Na przykładzie 15-latka wiemy już, że nieodpowiedni wypoczynek może prowadzić także do udaru mózgu. Młody pacjent o swoim nieodpowiedzialnym zachowaniu zapamięta pewnie na długo. Wskutek doznanego udaru część jego twarzy stała się bezwładna. Chłopak nie może też ruszać lewą ręką. Choć rehabilitanci starają się pracować nad jego stanem zdrowia, powrót do stuprocentowej sprawności może okazać się niemożliwy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
  2. "500 plus" dla księży? Także i starsi duchowni mogą starać się o dodatkowe świadczenia
  3. Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich
  4. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września
  5. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł