urkaina: rekord zachorowań
pixabay.com/9743366
Autor Klaudia Gaicka - 6 Września 2020

Katastrofalna sytuacja na Ukrainie. Tak źle jeszcze nie było, minister zdrowia przekazał fatalne wieści

Ukraina przezywa w ostatnich latach wiele ciężkich problemów. Niestety, kraj naszych sąsiadów najpierw wyniszczony został przez okupację, a teraz przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia nie odpuszcza, a wręcz przeciwnie, na Ukrainie padają cały czas nowe zakażenia.

Ukraina od lat nie ma łatwo. Nasz bliski sąsiad od dawna wyniszczany jest przez wojnę, a teraz dodatkowo koronawirus SARS-CoV-2 poważne nadwyręża zdrowie obywateli i państwową służbę zdrowia. Niestety, COVID-19 rozprzestrzenił się już po wszystkich kontynentach.

Od początku trwania pandemii na Ukrainie z powodu koronawirusa zachorowało ponad 134 tysięcy pacjentów. W tym samym czasie i z tej samej przyczyny odnotowano aż 2836 zgonów. Całe szczęście w całym kraju rośnie również liczba ozdrowieńców - blisko 62 tys. pacjentów wygrało już walkę z COVID-19.

Obrazy Pacjenci.pl"Dzwonię z grobu. Uwolnijcie mnie." Akcja, której ratownicy nie zapomną do końca życiaCzytaj dalej

Ukraina odnotowuje coraz więcej zakażeń SARS-CoV-2. Sytuacja nie wygląda dobrze

Niestety ostatnie dni są dla naszego sąsiada wyjątkowo trudne. W piątek (4 września) ukraiński minister ochrony zdrowia, Maksym Stepanow przekazał, że 3 września na Ukrainie potwierdzono 2 723 zakażenia koronawirusem, 51 chorych na Covid-19 zmarło, a 937 wyzdrowiało. Był to najwyższy przyrost od 2 września, kiedy ogłoszono zarażenie 2 495 osób.

Po tych dwóch niechlubnych rekordach ludzie spodziewali się chwili wytchnienia. Niestety, nic bardziej mylnego. Jak podaje portal Medonet.pl, w sobotę (5 września) minister ochrony zdrowia poinformował, że potwierdzono 2 836 kolejnych zakażeń. Jest to obecnie największy wzrost od początku epidemii SARS-CoV-2 na Ukrainie.

Największa liczba infekcji została odnotowana w obwodzie charkowskim (380 osób) oraz Kijowie (315). PAP poinformował, że na Ukrainie do 31 października potrwa tzw. kwarantanna adaptacyjna, tj. dostosowywanie restrykcji i wytycznych sanitarnych do skali epidemii. Z kolei do 28 września obowiązuje też tymczasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców.

Koronawirus nie wybiera zależnie od stanu, czy majętności. Dowodem na to jest chociażby zarażenie Julii Tymoszenko, która obecnie znajduje się w stanie

Dzisiaj grzeje: 1. Anna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdy
2. Niedziela handlowa nie wypada zbyt często. Dziś zakupy zrobisz, ale nie wszędzie

- Ma wysoką temperaturę. Podejmowane są wszelkie odpowiednie środki, aby wentylować jej płuca, ale to nie jest respirator. To są inne odpowiednie urządzenia, które muszą być używane zgodnie z procedurami - powiedział Wadym Iwczenko na antenie telewizji Ukraine24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iza: ”Od lat sprzątam u bogaczy, zdradzę wam ich największy sekret. Wszyscy robią rzecz, która wywołuje u mnie mdłości”
  2. Jest ofiara i są ranni. Niemal 600 interwencji jednej nocy. Koszmar
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Surówka z kalafiora bijąca rekordy popularności, nie musisz go nawet gotować, smak mówi sam za siebie

Następny artykuł