Ukraina koronawirus
fot. https://unsplash.com/ Max Kukurudziak
Autor Natalia Niewczas - 12 Sierpnia 2020

Ponad 1000 osób zarażonych jednego dnia. Gigantyczny wzrost zachorowań na Ukrainie

Ukraina nie uniknęła chaosu wywołanego koronawirusem. Właśnie tam w ostatnich dniach zaobserwowano znaczący wzrost nowych diagnozowanych przypadków. Sytuacja sanitarno-epidemiologiczna także i w tym kraju wymyka się spod kontroli.

Ukraina wciąż walczy z koronawirusem - do mediów napływają niepokojące wiadomości dotyczące wschodniego sąsiada Polski. Choć na terenie niektórych krajów sytuacja epidemiologiczna wydaje się stabilizować, Ukraina, podobnie jak Polska, boryka się z nagłym wzrostem dziennych zachorowań na koronawirusa.

Poważny wypadek popularnego jurora Poważny wypadek popularnego jurora "Mam Talent". Jest w szpitalu, konieczna była pilna operacjaCzytaj dalej


Ukraina nie zażegnała epidemii


O samym końcu pandemii trudno mówić nie tylko na Ukrainie, ale i w innych zakątkach świata. To jednak wschodni sąsiad Polski należy do tych państw, w których odnotowano znaczny wzrost dziennej liczby nowych przypadków zakażenia COVID-19. O bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej i związanych z nią statystykach poinformował ukraiński minister ochrony zdrowia, Maksym Stepanow.


Jak donosi portal mp.pl, minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow potwierdza najgorsze - liczba zakażeń rośnie. Na terenie Ukrainy w ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono aż 1008 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło również 25 pacjentów. W tym samym czasie za wyleczonych z COVID-19 uznano 387 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania


To nie koniec złych informacji. Statystykę znacznie podbiły również dni 8 sierpnia i 9 sierpnia. Podczas gdy w niedzielę przybyło 1199 chorych na koronawirusa pacjentów, w sobotę padł niechlubny rekord. Aż 1489 osób otrzymało bowiem pozytywny wynik testu na COVID-19.


Łączna liczba chorych na COVID-19 na Ukrainie wynosi ponad 80 tysięcy. Od początku trwania pandemii koronawirus odebrał życie 1922 obywatelom tego kraju. Z COVID-19 na Ukrainie wygrało ponad 44 tysiące pacjentów.


Z powodu obecnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej na Ukrainie do końca sierpnia obowiązuje tak zwana “kwarantanna adaptacyjna”. W związku z tym łagodzenie lub przywracanie obostrzeń zależy od skali zagrożenia w danym regionie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępować
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Lekarz przeżył śmierć kliniczną i twierdzi, że był w niebie. Opowiada jak tam było

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł