Proste metody na radzenie sobie zupałami
pixabay.com/marijana1
Autor Barbara Bujar - 8 Lipca 2020

Proste sposoby na radzenie sobie z upałami. Każdy powinien je znać

Upał jest nieodłącznym elementem okresu wakacji. Mimo że w tym roku pogoda bardzo się waha, nadchodzą dni, kiedy temperatura wzrasta, a nasz organizm zauważa to od razu. Ciało zaczyna się pocić, wzrasta pragnienie, a my czujemy się tym zmęczeni. Jeśli przebywamy w lesie lub nad wodą, bardzo szybko możemy poradzić sobie z upalnym problemem. Gorzej zrobić to, jeśli wakacje przyszło nam spędzić w domu. Zobacz, jak z wysokimi temperaturami można poradzić sobie we wnętrzu mieszkania.

Wakacje to długo wyczekiwany okres. Nie chodzi tylko o urlop, ale także o piękną pogodę. Wysokie temperatury pozwalają nam na noszenie lżejszych ubrań, kąpiele w wodzie i długotrwałe cieszenie się słońcem. O ile na łonie natury upał nie jest taki straszny, o tyle w mieście może być on bardzo uciążliwy. Jeżeli ktoś nie wybiera się nigdzie na urlop i w okresie wakacji pozostaje w domu, na pewno świetnie to rozumie. Nagrzane mieszkanie to ostatnie z miejsc, w których chciałoby się wtedy przebywać. Na szczęście istnieją proste sposoby, które pomagają w ochłodzeniu wnętrza i dają możliwość swobodnego odpoczynku.

Nietypowe objawy niedoboru żelaza. Nie wolno ich lekceważyćNietypowe objawy niedoboru żelaza. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Wakacje w domu nie muszą być straszne. Zobacz, jak zwalczyć w nim uciążliwy upał

Najprostszą metodą, prowadzącą do ochłodzenia wnętrza mieszkania, jest ustawienie w nim wentylatora. Popularne urządzenie wprawia powietrze w ruch i przynosi natychmiastową ulgę. Jak podaje Onet, przed wentylatorem można umieścić miskę z lodem lub kilka plastikowych butelek ze zmrożoną wodą, które sprawią, że powietrze stanie się chłodniejsze i bardziej wilgotne.

Największą zagadką każdego domownika jest otwieranie okien w upalne dni. Portal radzi, by nie robić tego w porze największego nasłonecznienia. Otwarte okna pozwalają na to, aby promienie słoneczne wpadły do naszego domu i natychmiastowo nagrzały powietrze, które się w nim znajduje. Z tego względu zaleca się ewentualne uchylenie okien, a ich otwarcie zostawia się na noc lub porę w okolicach świtu. Należy pamiętać także o tym, że powietrze w mieszkaniu może nagrzewać się również od wszelkich urządzeń elektrycznych. Aby tego uniknąć wystarczy wyłączać je zawsze wtedy, kiedy ich nie używamy.

Upał w domu przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Warto pamiętać o tym, aby stosunkowo często nawilżać ciało. Trzeba robić do zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. O napojach chyba nie trzeba przypominać. Najlepszym wyborem będzie woda albo zmrożone przekąski takie jak lody czy sorbety. Unikać należy natomiast kawy, napojów alkoholowych oraz gazowanych. Te rodzaje mogą wpłynąć na człowieka w sposób odwadniający. Z zewnątrz o organizm dba się w równie prosty sposób. Wszelkiego rodzaju kompresy, zmrożone butelki, czy zwyczajny prysznic pomogą w ochłodzeniu naszego organizmu.

Wiele osób zmaga się także z zaśnięciem podczas upalnych dni. Można sobie z tym poradzić. Wystarczy pamiętać, aby przed położeniem się do łóżka, zwilżyć poduszkę lub prześcieradło. Aby uniknąć zmoczenia materaca, portal radzi, by wilgotną pościel oddzielić od niego suchym ręcznikiem. Innym sposobem na swobodne zaśnięcie może być skorzystanie z hamaka.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcę

2. Wzięli kredyt, ale nie będą musieli go spłacić, wyrok zapadł. Dotyczy to jednak klientów tylko jednego banku

W upalne dni powinno się pamiętać także o innych podstawowych rzeczach. Przede wszystkim należy dbać o odpowiednie ubranie ubranie, które będzie luźne, przewiewne i nie będzie zawierało zbędnych metalowych elementów, które lubią się nagrzewać. W uniknięciu przegrzania organizmu zaleca się także odstawienie intensywnych i słodkich perfum, które mogą podnosić temperaturę ciała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
  2. Beata Kozidrak opublikowała emocjonalne nagranie. "Proszę, błagam";
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Justyna Żyła znalazła nowego ukochanego? Przygotowała piękny prezent dla "młodego mężczyzny"

Następny artykuł