Niestety, córka Urszuli Dudziak jest chora. Na jaw wyszła niezwykle smutna prawda

Urszula Dudziak ma chorą córkę
East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 19.01.2017 Event Novo Night n/z: URSZULA DUDZIAK
Autor Barbara Bujar10.10.2020

Urszula Dudziak rzadko chwali się swoim życiem prywatnym. Ostatnio opowiedziała jednak o stanie zdrowia jednej ze swoich córek. Media już jakiś czas temu informowały o poważnej chorobie, z którą od kilkunastu lat zmaga się Mika. W walce ze schorzeniem pomaga jej terapia. Znana wokalistka zdradziła, czy widoczne są jakiekolwiek efekty, i jak obecnie czuje się jej córka.

Urszula Dudziak to zdecydowanie najpopularniejsza gwiazda muzyki jazzowej w Polsce. Ostatnio swoimi niebywałymi umiejętnościami dzieli się z uczestnikami „The Voice of Poland”. Wokalistka dołączyła do obsady w 11. edycji programu i od razu spotkała się z ich wielką sympatią. Za uśmiechem widocznym na ekranach telewizorów, kryje się jednak troska o najbliższych. Okazuje się, że córka wokalistki zmaga się z poważną chorobą.

Wracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmianaWracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmianaCzytaj dalej

Urszula Dudziak o chorobie swojej córki. 40-latce pomaga malarstwo

Jak donosi Plejada, Urszula Dudziak jest matką dwóch córek, które przyszły na świat w trakcie jej małżeństwa z muzykiem jazzowym, Michałem Urbaniakiem. Jedna z nich poszła w ślady rodziców i zajęła się muzyką. Wybór zawodowy był jednoznaczny z tym, że w mediach będzie o niej głośniej. Tak też się stało. W pewnym momencie na portalach pojawiły się informacje o jej choroby. W końcu odniosła się do nich sama Mika Urbaniak, która przyznała, że cierpi na chorobę dwubiegunową. W przeszłości miała także problem z alkoholem.

- Zdiagnozowano mnie w 2004 roku, czyli jak miałam 24 lata, rok po tym, jak odstawiłam alkohol. Ale sygnały, że coś jest nie tak, pojawiały się już wcześniej. Widzę to, gdy czytam swoje pamiętniki z czasów nastoletnich – zdradziła kobieta.

Choroba mocno odbiła się na psychice kobiety, która stała się zamknięta i coraz rzadziej wychodziła do ludzi. Z powodu problemów znów zaczęła sięgać po alkohol, a do tego nikomu się nie zwierzała.

- Byłam zamknięta w sobie, mało towarzyska. Nie miałam też za bardzo z kim dzielić się tym, co przeżywam, nikt nie nauczył mnie rozmawiać o emocjach. Pisałam, że zaczynam czuć się dziwnie, nie wiem, co się ze mną dzieje. Tłumiłam to w sobie i sięgałam po alkohol. Gdy byłam już w college'u, miałam takie momenty, że ze strachu nie byłam w stanie wyjść z pokoju. Albo jak wychodziłam na kampus, miałam wrażenie, że wszyscy na mnie patrzą. Taka fobia społeczna – wyznała.

Sytuacja zdrowotna Miki sprawiła, że w pewnym monecie kobieta musiała trafić na oddział szpitala psychiatrycznego. Wybrała się także na terapię, która miała pomóc jej w normalnym funkcjonowaniu. Jak informuje Pomponik, rezultaty okazały się naprawdę znakomite. 40-latka zajęła się malarstwem.

- Teraz dobrze się czuję, chce mi się żyć, malować. Ale wiem, że może być różnie. Jeszcze dwa miesiące temu, gdy była pandemia i wszyscy musieli być zamknięci w domach, miałam gorszy czas – zdradziła w rozmowie z tygodnikiem „Świat i Ludzie.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Dzisiaj protest uczniów, uczniowie boją się o swoich dziadków i babcie. Do szkoły albo czarno albo wcale
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?

Rząd zapowiedział zero tolerancji za brak maseczki. Są pierwsze efektyRząd zapowiedział zero tolerancji za brak maseczki. Są pierwsze efektyCzytaj dalej

Mama Miki jest z niej bardzo dumna. Choć wie, że choroba jej córki jest nieprzewidywalna, wierzy, że nowa pasja pomoże w jej złagodzeniu. Jeden z jej autorskich obrazów powiesiła nawet w domu na Podhalu. Z chęcią wybierze się także na planowany wernisaż.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pomarańczowe alerty w Polsce. TVP potwierdza, żywioł uderzył, sytuacja jest bardzo poważna, trzeba uważać, wychodząc z domów
  2. PKO BP wpadło na rewolucyjny pomysł. Dotyczy aplikacji mobilnej, zmiany wejdą w życie już wkrótce
  3. Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich
  4. Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejsca
  5. Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artysta
  6. Wyrzucając skórki z jabłek tracisz niezwykle cenne składniki. Zrobisz z nich niesamowicie zdrowe pyszności, domownicy będą zachwyceni
Dr Grzesiowski ostrzega Polaków. Wskazuje na poważny problemDr Grzesiowski ostrzega Polaków. Wskazuje na poważny problemCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykuł