Domowe sposoby na zatkane uszy z powodzeniem pomogą nam pokonać ten dokuczliwy problem
unsplash.com/ Hayes Potter
Autor - 7 Czerwca 2020

Zatkane uszy mogą być prawdziwym utrapieniem. Na szczęście istnieją sposoby, aby sobie z nimi poradzić

Uszy mogą się zatkać w sytuacjach takich jak lot samolotem, jazda windą czy podczas kataru. Często towarzyszy nam wtedy wrażenie, że uszy są pełne wody lub powietrza. Problem dotyka wielu pacjentów, dlatego warto poznać domowe sposoby na zatkane uszy.

Uszy nierzadko zatykają się u osób, które zmagają się z niedrożnymi przewodami słuchowymi. U pacjentów tych dochodzi do osłabienia słuchu m.in. z powodu nagłej zmiany ciśnienia podczas lotu samolotem lub podczas przeziębienia.

Na szczęście zatkane uszy pomogą "odetkać" sprawdzone domowe sposoby. Metody te mogą także złagodzić dokuczliwe objawy współtowarzyszące, takie jak szumy uszne czy zawroty głowy.

Kobieta 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co ujrzała po drugiej stronieKobieta 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co ujrzała po drugiej stronieCzytaj dalej

Domowe sposoby na zatkane uszy z powodzeniem pomogą nam pokonać ten dokuczliwy problem

Jeśli do zatkania uszu dochodzi w przebiegu przeziębienia, należy udrożnić drogi oddechowe. Jak podaje poradnikzdrowie.pl, w czasie infekcji pojawia się obrzęk śluzówek nosa, który swoim zasięgiem może objąć także przewody słuchowe a dalej doprowadzić do ich zamknięcia. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po krople do nosa, które obkurczą śluzówkę nosa lub zastosować inhalacje z olejków eterycznych czy ziół.

Przyczyną zatkanych uszu nierzadko jest nadmiar woskowiny, który blokuje światło przewodu słuchowego. Do nadprodukcji woskowiny dochodzi m.in. u osób, które noszą aparaty słuchowe, czy przebywają w zanieczyszczonym środowisku. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest usunięcie woskowiny.

Warto pamiętać, że radzenie sobie z problemem przy pomocy patyczków może uszkodzić błonę bębenkową, a co za tym idzie - słuch. W celu usunięcia woskowiny najlepiej użyć parafiny lub kropli do rozpuszczania woskowiny usznej. Jeśli zastosowanie tych środków nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, należy udać się do lekarza.

Uczucie zatkanych uszu daje również spora ilość powietrza, która dostaje się do nich podczas lotu samolotem lub jazdy windą. Rozwiązaniem tego problemu jest żucie gumy bądź ssanie cukierków. Wówczas częściej połyka się ślinę, a to "odtyka" przewód słuchowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca

Jesli sposoby na zatkane uszy nie przyniosą efektów lub problem będzie nawracał, należy zgłosić się do lekarza. W takim wypadku przyczyna zatkanych uszu może być znacznie poważniejsza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Robert Lewandowski przejdzie na emeryturę? Deklaracja napastnika nie pozostawia złudzeń, padła data

Następny artykuł